На порядку денному філії Центру пробації Житомирщини – вирішення питань доступу правопорушників до медичних та соціально-психологічних послугНа порядку денному філії Центру пробації Житомирщини – вирішення питань доступу правопорушників до медичних та соціально-психологічних послуг
📍 Майже 500 із тисячі опитаних клієнтів пробації не уклали договір із сімейним лікарем.
📍 Близько 200 підоблікових не згадати, коли вони проходили флюорографічне обстеження.
📍 Понад 250 осіб не пам’ятають, коли останній раз робили аналіз крові.
📍 При цьому понад 600 клієнтів пробації з числа опитаних скористались би швидким тестуванням на гепатит чи ВІЛ-інфекцію на базі підрозділу пробації, якби була така можливість.
✍️ Такі результати проведеного у 2020 році анонімного анкетування клієнтів пробації, які перебували на обліку підрозділів пробації у Житомирській області. Опитуванням було охоплено понад 1 тисячу осіб та мало на меті проаналізувати потребу у соціально-психологічних та медичних послугах.
Враховуючи отримані результати, керівництво філії Центру пробації в Житомирській області запланувало кілька заходів для вирішення зазначених проблем та потреб клієнтів пробації, у тому числі засуджених, які готуються до звільнення з установ виконання покарань.
👥 Зокрема, 31 березня 2021 року, начальник філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області Анатолій Бобриньов обговорив питання доступу вразливих груп населення до соціальних і медичних послуг із керівниками державних та неурядових організацій.

Участь у зустрічі також взяли: голова правління ГО «100% життя. Чернівці», член правління ГО «

FREE ZONE

»

Вадим Велижанин

, голова правління ГО «Милосердя» Владислав Паламарчук та начальник філії ДУ «

Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України

» в Житомирській області Олександр Клименко.

🗣 Вадим Велижанін розповів про успішні кейси ГО «100% життя. Чернівці» із забезпечення доступу засуджених в місцях позбавлення волі до медичних сервісів та надання їм сприяння у підготовці до звільнення. Він висловив готовність підтримати представників місцевих НУО та співробітників пробації у розробці ініціатив і проєктів, спрямованих на допомогу засудженим, що звільняються з установ виконання покарань, та клієнтам пробації.
🗣 Олександр Клименко висловив міркування щодо можливої співпраці філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» області з недержавними організаціями щодо поліпшення умов та створення додаткових ресурсів для проведення медичних обстежень засуджених в УВП Житомирської області.
🗣 Голова ГО «Милосердя» Владислав Паламарчук надав пропозицію провести на базі філії Центру пробації Житомирщини «круглий стіл» для обговорення ініціатив для підготовки проєкту регіональної програми соціального супроводу та адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
🤝 Анатолій Бобриньов подякував учасникам заходу за підтримку ініціатив працівників пробації та допомогу у вирішенні нагальних проблем у рамках пенітенціарної пробації. «Ми відкриті до співпраці з усіма зацікавленими організаціями, які мають ресурси для підвищення безпеки суспільства», – наголосив очільник обласної філії Центру пробації.