Умовно-дострокове звільнення засуджених: етап першийУмовно-дострокове звільнення засуджених: етап перший
09 жовтня поточного року відбувся «круглий стіл» щодо реалізації пілотного проєкту «Взаємодія уповноважених органів з питань пробації та установ виконання покарань при умовно-достроковому звільненні засуджених до позбавлення волі на певний строк або заміні невідбутої частини покарання більш м’яким», участь в якому взяли представники Державної установи «Центр пробації», Проєкту пробації NORLAU, Проєкту SURGe та БО «FREE ZONE».
Цей пілотний проєкт розпочато відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 18.09.2020 р. № 3249/5. Реалізація пілотного проєкту передбачає кілька етапів заходів та вирішення різнопланових завдань. Усі новації щодо реалізації пілоту опрацьовуються спочатку робочою групою, яку очолюють Ірина Яковець, перший заступник директора Центру пробації, та Валерій Калівошко, полковник внутрішньої служби, начальник управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.
У рамках «круглого столу» у форматі онлайн-зв’язку Ірина Яковець поінформувала колег та партнерів про алгоритм реалізації пілотного проєкту на першому етапі. При цьому було акцентовано увагу на ролі органів пробації та їх повноважень на цьому етапі роботи із засудженими, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
Також учасники заходу обговорили особливості оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення в УВП та планування індивідуальної роботи із засудженим на етапі підготовки його до звільнення.