Виставка «Мистецтво крізь мури»: інформаційна платформа для роздумів про справедливість покарання та повернення засуджених до звичного життяВиставка «Мистецтво крізь мури»: інформаційна платформа для роздумів про справедливість покарання та повернення засуджених до звичного життя

Реабілітація та ресоціалізація осіб у конфлікті із законом починаються ще у період відбування правопорушниками покарання. Для ефективної соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими важливою складовою є створення умов для організації їх дозвілля шляхом корисної зайнятості та сприйняття соціальної активності. Виставка творчих робіт «Мистецтво крізь мури» – це можливість для розширення комунікації ув’язнених із зовнішнім світом.
Участь в офіційному відкритті виставки, що проходить у музеї Шолом-Алейхема, взяли представники Міністерства юстиції та Міністерства соціальної політики України, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Української Греко-Католицької Церкви з душпастирства у пенітенціарній системі України, народні депутати та представники засобів масової інформації. Долучився до цього заходу і директор Центру пробації Олег Янчук.
У рамках виставки заступник директора Центру пробації Олена Суботенко взяла участь у обговоренні теми про створення дієвої системи ресоціалізаціїї та соціальної адаптації засуджених в Україні. Зокрема, спікер поінформувала присутніх про сучасні інструменти пробації, які наразі впроваджуються в Україні у роботі з правопорушниками задля профілактики повторної злочинності, розповіла про важливість підтримки осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, й надання їм сприяння у вирішенні соціально-побутових проблем, а також адаптації в суспільстві.
Зазначимо, що усі бажаючі можуть відвідати виставку до 16 серпня у музеї Шолом-Алейхема (м.Київ), де також представлено соціальні проекти фотографів та відеографів, що стосуються довічно ув’язнених осіб. Окрім того, у рамках заходу заплановано обговорення ще ряду соціально важливих питань.
Захід організовано Громадською організацією «Союз «Золотий Вік України», видавництвом «Саміт-книга», Інститутом розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр та Благодійним фондом «Віта Валєнс».