«ПРОБАЦІЯ В УКРАЇНІ. ІСТОРІЇ ЗАСУДЖЕНИХ, ЯКІ ОТРИМАЛИ ШАНС НА ВИПРАВЛЕННЯ В ГРОМАДІ» – спільний медіапроєкт Центру пробації, «ТСН.UA» та проєкту ЄС “ПРАВО-JUSTICE”Щороку на обліку органів пробації перебуває понад 100 тисяч осіб, які вчинили кримінальний злочин чи адміністративне правопорушення. Працівники пробації, використовуючи сучасні інструменти роботи із особами у конфлікті із законом, вивчають особливості життєдіяльності такої особи та встановлюють фактори ризику вчинення нею правопорушень. Із кожною особою, яка перебуває на обліку органів пробації, проводиться індивідуальна робота із залученням соціальних працівників, представників державних та громадських організацій і установ, волонтерів пробації, аби вони (засуджені) не просто відбули покарання у громаді, а й зрозуміли свої проблеми, усвідомили відповідальність за скоєне і захотіли змінити своє життя. Пробація забезпечує контроль і нагляд за відбуванням покарання без ув’язнення та надає сприяння у вирішенні їхніх проблем, аби вони відмовилися від вчинення нових злочинів.

98 відсотків клієнтів пробації не вчиняють нових злочинів під час перебування на пробації, усвідомлюють свої проблеми та працюють над їх вирішенням, успішно проходять різноманітні психо-корекційні програми, позбуваються залежностей і розпочинають правослухняне життя, будують плани на майбутнє та приносять користь своїй громаді.

У спільному спецпроєкті Центру пробації, «ТСН.ua» та проєкту ЄС “Право-Justice” розповідаємо про приклади успішної соціалізації засуджених: про їхнє життя «до» і «після» пробації, особисті досягнення і плани на майбутнє, які ще не так давно могли бути зведені нанівець, якби вони таки потрапили за ґрати.

http://tsn.ua/special-projects/probaciya_olena/

http://tsn.ua/special-projects/probaciya_grigoriy/

http://tsn.ua/special-projects/probaciya_andrii/

http://tsn.ua/special-projects/probaciya_oleksandr/