Марафон добрих справ працівників Центру пробації з нагоди Дня захисту дітейМарафон добрих справ працівників Центру пробації з нагоди Дня захисту дітей

Безпечніше суспільство, де кожен буде прагнути жити, не вчиняючи злочинів, – основна мета діяльності органів пробації. Безпека дає спокій та впевненість і є основою для розвитку як конкретної людини, так і держави в цілому. Діти – це маленькі громадяни нашої держави, які заслуговують на увагу й турботу не лише рідних, а й посадовців та громадських діячів і активістів, які взяли на себе відповідальність за майбутнє нашої країни.
Традиційно з нагоди Міжнародного дня захисту дітей працівники органів пробації організовують різноманітні заходи та акції для неповнолітніх підоблікових та дітей особливо вразливих категорій, а також долучаються до заходів, ініційованих партнерськими організаціями. Не став винятком і цей рік.

Ще напередодні Дня захисту дітей співробітники сектору ювенальної пробації м. Миколаєва долучилися до запису відеопривітання для дітей від силових структур Миколаївської області, дотичних до роботи з дітьми.
З нагоди свята у Рівненській області неповнолітні, які перебувають на обліку сектору ювенальної пробації м. Рівне та Рівненського міськрайонного відділу пробації, безкоштовно відвідали Рівненський зоологічний парк загальнодержавного значення. Підоблікові Острозького та Костопільського органів пробації відвідали в цей день музеї, а у Дубенському, Сарненському та Демидівському підрозділах організували перегляд фільму «Права дітей».
Перегляд тематичних фільмів та їх обговорення організували і для неповнолітніх, які перебувають на обліку підрозділів пробації у Сватовому Луганської області, м. Львові та Пустомитівському районі Львівської області, Нововодолазькому відділі пробації в Харківській області, Первомайському міськрайонному відділі Миколаївської області.

Підоблікові разом із працівниками Вознесенського та Новобузького підрозділів пробації Миколаївської області, а також Геніченського РВ Херсонської області також відвідали місцеві музеї, де ознайомилися з творчими роботами земляків та більше дізналися про історію рідного краю.

У Мелітополі підлітки, які перебувають у конфлікті із законом, 1 червня відвідали сектор ювенальної пробації, де переглянули онлайн-концерт, організований за підтримки Міністерства соціальної політики та проєкту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні».
У багатьох підрозділах пробації у День захисту дітей та протягом усього цього тижня спільно з представниками ювенальної превенції, БПД та службами у справах дітей організовано різноманітні інтерактивні заходи (тренінги, тематичні бесіди, відеолекторії, змагання з настільного тенісу, флешмоби та конкурси малюнків).

Солодощі та святкові подарунки з нагоди свята одержали неповнолітні правопорушники, запрошені до органів пробації, у Чернівецькій, Одеській, Харківській, Херсонській областях. У Харківській області до привітання неповнолітніх клієнтів пробації долучилися Народний депутат України Олександр Бакумов, ГО «Шлях подолання» та ВБФ «Деполь – Україна».
Продовольчі набори, іграшки та канцелярські набори з нагоди Дня захисту дітей одержали сім’ї в складних життєвих обставинах, де виховуються діти у конфлікті з законом, у Тарутинському та Овідіопольському районах Одеської області. До підготовки святкових подарунків долучилися не лише працівники пробації, а й поліції та представники БО «Добре начало».
Адресно відвідали та вручили подарунки за місцем проживання підоблікових пробації у Львівській, Миколаївській, Донецькій, Черкаській та Хмельницькій областях.

Не обійшли увагою в цей день працівники пробації і дітей з багатодітних родин та дітей без батьківського піклування. Так, представники апарату Центру пробації відвідали у м. Києві багатодітну родину Гончарових, мама якої у відчаї півтора місяці тому звернулася по допомогу в харчуванні для новонароджених близнюків. Цього разу працівники пробації завітали до родини з іграшками та солодощами.
У Кіровоградській області представники філії та кількох підрозділів Центру пробації спільно з представниками БО «Мир та добробут» привітали зі святом вихованців Новопразької школи -інтернату для дітей із затримкою психічного розвитку.
Вихованці дитячого будинку «Пролісок», що у Поліському районі Київської області, до святкового столу отримали солодощі та фрукти від Іванківського районного відділу пробації, а також ювенальної поліції та служби у справах дітей, сім’ї та молоді.

У Сумській області начальник Роменського міськрайонного сектору пробації разом із начальником служби у справах у справах дітей та представником сектору ювенальної превенції відвідали дитячий будинок сімейного типу.
Працівники Ярмолинецького районного сектору пробації у Хмельницькій області спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поїдуть із гостинцями до вихованців районної школи-інтернату наприкінці цього тижня.

…Свято для дітей триває. Працівники органів пробації продовжують сумлінно виконувати свою роботу та знаходять час робити добрі справи для тих, хто найбільше цього потребує. І найбільшою подякою їм за це є щирі дитячі усмішки.