❗️Реєстру засуджених в Рівненській області бути! Наразі триває активна підготовка до його впровадження❗️Реєстру засуджених в Рівненській області бути! Наразі триває активна підготовка до його впровадження

☝️Запровадження ведення обліку засуджених та осіб, узятих під варту, шляхом створення Єдиного реєстру є одним із пріоритетних завдань для Центру пробації на поточний рік. Першими пілотували цю новацію на базі окремих органів пробації Київщини, а нині відповідну підготовку проводять і в інших регіонах.

Зокрема, на Рівненщині працівники структурних підрозділів пробації області, які будуть безпосередньо виконувати функції реєстраторів, з 06 травня розпочали навчання у Державному підприємстві «Національні інформаційні системи» щодо роботи у Реєстрі. Кожен слухач після проходження відповідного навчання одержить особистий електронний цифровий підпис, що дозволить перейти до практичної роботи з Реєстром.

 Рівненська область стала другим регіоном, у якому з 14 травня продовжено тестову експлуатацію системи з метою виявлення помилок, невідповідностей та недоліків програмного забезпечення Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту.

У зв’язку з цим 14-15 травня у Рівненській області з робочим візитом перебувала заступник директора Центру пробації Тетяна Кічата, яка координує діяльність установи та підпорядкованих структурних підрозділів з цього питання. У рамках візиту заступник директора Центру пробації обговорила робочі питання із керівництвом Рівненської регіональної філії ДП «НАІС» та провела відеоконференцію із майбутніми реєстраторами – працівниками підрозділів пробації та установ виконання покарань Рівненської області. Відповіді на усі питання, що хвилюють працівників пробації у зв’язку з впровадженням Реєстру, Тетяна Кічата дала під час зустрічі з працівниками Рівненського міськрайонного відділу пробації та сектору ювенальної пробації м. Рівне.

📣 «Першими завжди бути важко, бо це навантаження. Але ми повинні максимально ефективно відпрацювати цю тестову форму, щоб виявити усі проблемні місця в організаційному плані, та у співпраці з аналітиками ДП «НАІС» їх доопрацювати, щоб у майбутньому не виникало ніяких проблем», – зауважила Тетяна Кічата.

З-поміж поточних питань вона виокремила позиції про переваги функціонування Реєстру, процедуру внесення інформації про засуджених, повідомила про ризики взломів і витік інформації, а також наголосила на необхідності дотримання безпеки при користуванні Реєстром і використанні електронного цифрового підпису.