3D Йосипа Осташинського: діти, дозвілля, добро3D Йосипа Осташинського: діти, дозвілля, добро

 

 

Заслужений художник України, член Національної спілки художників України, майстер традиційного народного мистецтва, автор понад 120 картин із сірників та інших підручних матеріалів у жанрі архітектура в мініатюрі, завдяки чому його досягнення занесені до Книги рекордів України (у 2009 р.) та Книги рекордів МАРІД (у 2012 р.); член оргкомітету Народної академії творчості інвалідів, жюрі Міжнародного благодійного фонду «Інше життя», автор книг та герой сотень телесюжетів і документальних стрічок,.. а ще – переможець телешоу «Круче всіх»…

Йосип Борисович Осташинський – непересічна людина, надзвичайно талановита та добра. Своїми знаннями та вміннями, як і добром та увагою він ділиться з дітьми і дорослими по всій Україні. На його рахунку – сотні творчих зустрічей, персональних виставок і майстер-класів.

Представники Державної установи «Центр пробації», філії Центру пробації в м. Києві та Київській області та її підпорядкованих підрозділів відвідали один з таких заходів, що відбувся 5 листопада 2019 року в бібліотеці Дружби народів у Києві. Та основна аудиторія, що заполонила увагу митця й раз-у-раз викликала посмішку на його обличчі, як завжди, були діти. Відповідаючи на запитання школярів, Йосип Борисович з надзвичайною любов’ю, теплом і захопленням розповідав про свої роботи, про безсонні ночі над втіленням своїх ідей у вигляді нових шедеврів, про родину та радість спілкування з людьми.

Незважаючи на 182 нагороди (з-поміж яких є чимало державних відзнак), найдорожчою вважає «любов і увагу тих, з ким доводилося спілкуватися». У його картинах – копії пам’яток архітектури, частину з яких ніколи не бачив наживо – відтворював їх на основі ескізів з архівних матеріалів або з фото друзів і знайомих. Офіційно роботи Йосипа Осташинського називають картинами, виготовленими у стилі барельєфного зображення, а діти кажуть по-сучасному – в 3D форматі.

Виготовлення однієї такої «об’ємної» картини може тривати від кількох днів до півтора року. Однак завжди знаходить час на спілкування з молодим поколінням. Як каже, день спілкування з дітьми «коштує» йому місяця життя без ліків. І тільки тішиться з того, що може долучитися до організації змістовного і цікавого дозвілля дітей.

Дізнавшись про пробацію, Йосип Осташинський одразу погодився долучитися до роботи з клієнтами пробації. Найближчим часом буде обговорено деталі такої співпраці. Але вже зараз точно відомо одне – у секторі ювенальної пробації Києва точно відбудеться иайстер-клас, під час якого підоблікові зможуть виготовити під наставництвом Заслуженого художника України свою зірку мрії.

…На згадку про знайомство з геніальною людиною у відвідувачів виставки, в тому числі і працівників Центру пробації, залишаться теплі спогади, книги з автографом митця та своя зірка мрії, виготовлена власноруч із кількох коробок сірників.

Олена СуботенкоЛилия СидоренкоКатерина ДенисюкАнна РомДмитрий КравчукVictoria Yatsun