Кім Екхауген позитивно відгукнувся на заяву новопризначеного Міністра юстиції Дениса Малюськи щодо переваг альтернативних позбавленню волі покарань і пробаціїКім Екхауген позитивно відгукнувся на заяву новопризначеного Міністра юстиції Дениса Малюськи щодо переваг альтернативних позбавленню волі покарань і пробації

04 вересня 2019 року відбулася робоча зустріч, присвячена обговоренню результатів норвезько-української співпраці за 2018-2019 роки та узгодженню напрямів її реалізації на 2020-2021 рік.
Норвезьку сторону представляли: Kim Ekhaugen – начальник міжнародного управління Директорату виправної служби Норвегії, Liene Abrama – інспектор цієї ж установи та керівник NORLAU Проекту пробації Willy Giil. Від Центру пробації участь у зустрічі взяли: директор Олег Янчук (Oleg Yanchuk), заступник директора Олена Суботенко, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Клиша(Влад Клыша) із заступником Артемом Бабаком(Artem Babak ).

Кім Екхауген зазначив, що високо оцінює результати такої діяльності і, зокрема, в рамках реалізації NORLAU Проекту пробації у 2018-2019 роках. Окрім цього, він позитивно відгукнувся на заяву новопризначеного Міністра юстиції Дениса Малюськи щодо необхідності розширення застосування альтернативних покарань за міжнародним досвідом та висловив готовність надати сприяння у цьому.
Представники Норвегії також зазначили, що надають експертну та технічну підтримку у 10 країнах, у більшості з яких така підтримка полягає у сприянні становленню інституту пробації . Поряд із цим, норвезькі експерти висловили намір посилити обмін досвідом між такими країнами для досягнення ще більших результатів, поєднуючи зусилля.

Довідково:
У жовтні 2016 року підписано угоду між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції та громадської безпеки Королівства Норвегія про співробітництво і надання підтримки у процесі впровадження повномасштабної служби пробації в Україні.
Відповідно до угоди прийнято рішення про реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» за безпосереднім сприянням Норвезьких радників з питань верховенства права в Україні.

Метою NORLAU Проект пробації є забезпечення дотримання прав людини та принципів верховенства права в роботі системи кримінальної юстиції в Україні, що має сприяти ефективній та професійній організації системи пробації та застосуванню альтернативних видів покарань.
Очікуваним результатом проекту є зниження показників повторних правопорушень, сприяти реінтеграції правопорушників у суспільство, зменшення кількості ув’язнених та підвищення рівня безпеки суспільства в цілому.