NORLAU Probation Project Проект Пробації Willy Giil. Я розбудовую пробаціюNORLAU Probation Project Проект Пробації  Willy Giil. Я розбудовую пробацію

NORLAU Probation Project Проект Пробації
Willy Giil

Норвезький проект міжнародної технічної допомоги на період до 2019 року реалізується в рамках підписаної у жовтні 2016 року угоди між Міністерством юстиції України і Міністерством юстиції та громадської безпеки Королівства Норвегія про співробітництво і надання підтримки у процесі впровадження повномасштабної служби пробації в Україні.

Проект сприяє розвитку національної системи пробації в Україні відповідно до міжнародних стандартів та передового світового досвіду в даній сфері, а також має на меті впровадження необхідної нормативно-правової бази й укріплення інституційної спроможності системи пробації через систематичне навчання персоналу та впровадження відповідних методик, програм і процедур.

Керівник NORLAU Probation Project Проект Пробації Willy Giil працював на всіх щаблях системи пробації в Норвегії, яка пройшла багато реорганізацій. Досвід Норвегії вже впровадили в таких країнах як Грузія, Молдова, Литва та Латвія. На черзі Україна, що має одну з найбільших систем пробації у Європі, і сьогодні впровадження її національної моделі – це один з пріоритетів Уряду.

“Пробація дешевше обходиться державі та убезпечує громаду від вчинення повторних злочинів. Всі країни, які розуміють це, впроваджують інститут пробації. За невеликий час Україна продемонструвала значний прогрес у розвитку національної моделі пробації. Дуже важливо налагоджувати кооперацію між усіма ланками кримінального правосуддя і досвід норвезьких експертів може бути своєчасним у цій діяльності”, – говорить Віллі Гілл, керівник Проекту NORLAU «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в
Україні».