Підсумки пробація – 2021: цифровізаціяПідсумки пробація – 2021: цифровізація
Тетяна Кічата, заступник директора Державної установи «Центр пробації»: «Державна установа «Центр пробації» – це сучасна та інновативна система державного управління. 2021 рік став роком цифрової трансформації в пробації. Єдиний реєстр засуджених – це виклик, з яким кількатисячний колектив ще на початку року тільки починав працювати, а зараз активно наповнюється і готовий до повноцінного впровадження в роботу».
 Для запуску Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, в експлуатацію зроблено багато важливих кроків:
 Забезпечено навчання реєстраторів з числа практичних працівників підрозділів пробації. Протягом року понад 1500 працівників пробації пройшли відповідне навчання та отримали доступ для роботи з Реєстром. В цілому 2200 працівників мають статус реєстраторів.
 Кожного працівника пробації забезпечено комп’ютерним обладнанням, що створює умови для роботи в Єдиному реєстрі засуджених та осіб, узятих під варту, і забезпечує перехід від паперового до електронного ведення справ суб’єктів пробації (придбано 1270 персональних комп’ютерів).
 Для дотримання законодавства у сфері авторського права за рекомендацією ДП «Національні інформаційні системи» усю комп’ютерну техніку, що використовується для роботи з Реєстром, оснащено ліцензійним програмним забезпеченням (у 2020 р. придбано 1494 програмні продукти, у 2021 р. – ще 1280).
 Усі підрозділи пробації мають доступ до мережі «Інтернет».
 Протягом 2021-го придбано 1750 захищених носіїв. Протягом останніх 2-х років у підрозділи пробації для роботи з Реєстром передано 2750 носіїв.
 Щодня протягом року кожен практичний працівник наповнював Єдиний реєстр засуджених та вносив по 3-5 реєстраційних справи. У результаті під час дослідної експлуатації до системи внесено:
 майже 70 тисяч реєстраційних справ щодо осіб, які перебувають на обліку пробації;
 174,7 тисяч архівних справ;
 237, 1 тисяч реєстраційних карток.
Триває робота щодо вдосконалення всіх алгоритмів та систем узагальнення внесеної інформації.
 Абсолютною новацією є автоматизація прогнозування ймовірності вчинення правопорушниками нового злочину за допомогою підсистеми Єдиного реєстру засуджених – «Касандра».
 Також у 2021 році за напрямом IT запроваджено електронний документообіг «Megapolis.DocNet» для документування управлінської діяльності підрозділів Центру пробації та створено умови для покращення електронних сервісів пробації.
 Розроблено проєкт стратегії «Цифровізація пробації», що у найближчій перспективі передбачає:
 створення платформи для навчання цифрової грамотності;
 повний перехід на електронний документообіг та автоматизацію бізнес-процесів;
 інтеграцію Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, із іншими державними реєстрами, що є розпорядниками інформації, корисної для організації виконання кримінальних покарань;
 вивчення можливостей для ідентифікації клієнтів пробації через сканування відбитка пальця.
 У 2022 році планується подальша цифровізація та розвиток ІТ-сфери в пробації, а також 100 % охоплення навчанням реєстраторів та надання доступу до роботи в Єдиному реєстрі всім практичним працівникам пробації.