💬 «Реформа пробації є частиною пенітенціарної реформи, яку проводить Міністерство юстиції України💬 «Реформа пробації є частиною пенітенціарної реформи, яку проводить Міністерство юстиції України
Одним із важливих напрямів пенітенціарної реформи є розвиток системи пробації, збільшення альтернатив позбавленню волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності», – сказав директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук під час виступу на III Щорічній міжнародній конференції з питань кримінальної юстиції, організованій NORLAU Probation Project Проект Пробації.
 
📈 У рамках свого виступу керівник Центру пробації окреслив досягнення та тенденції за основними напрямами діяльності, а також зауважив про роль міжнародних експертів у розвитку пробації в Україні.
 
💬 «Очевидна перевага у застосуванні альтернативних покарань, починаючи з 2017 року, говорить про посилення вектору застосування альтернатив позбавленню волі і певні результати розвитку та становлення пробації в Україні», – сказав Олег Янчук.
 
При цьому він акцентував увагу присутніх на кількох індикаторах наглядової пробації, що свідчать про розвиток та підвищення результативності пробації, й підтверджують дієвість інструментів та заходів соціально-виховної роботи для виправлення засуджених.
 
📉 Зокрема, протягом останніх 4-х років спостерігається така динаміка:
📍 засуджено за ухилення від відбування покарання: частка осіб зменшилась із 3,4% до 2,4%;
📍 скасовано іспитовий термін за невиконання обов’язків: із 1,3% до 0,7%;
📍 вчинено новий злочин у період пробації: з 2% до 1% засуджених.
 
🗂 Зареєстровані у Верховній Раді України законопроєкти передбачають розширення функцій пробації. А нові виклики спонукають до розробки нових пробаційних програм, модернізації системи професійного розвитку персоналу пробації, цифровізації процесів ведення справ клієнтів пробації, поглиблення співпраці з громадою та розвитку волонтерства в пробації.
 
💬 «Пробація України змінюється, вона прагне стати досконалішою і кориснішою для суспільства. Дуже важливо, що ми знаємо, завдяки кому і заради чого ми прагнемо змін!», – підсумував директор Центру пробації.
#пробація_в_дії