«Покарання, що спонукає до змін»«Покарання, що спонукає до змін»
У Києві 29 – 30 вересня відбулась III Щорічна міжнародна конференція з питань кримінальної юстиції, організована NORLAU Probation Project Проект Пробації.
 
Спікерами Конференції були високопосадовці та фахівці з різних галузей кримінальної юстиції України та Норвегії, міжнародні та неурядові організації, представники наукової спільноти, які обговорили досягнення українсько-норвезької співпраці у сфері верховенства права та імплементації NORLAU Probation Project Проект Пробації, а також перспективи пенітенціарної реформи та поширення альтернативних позбавленню волі санкцій і заходів.
 
У вітальній промові Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал зауважив, що співпраця з українською стороною була плідною: «Сьогодні ми ділимося досвідом та враженнями від нашої співпраці у цьому надважливому для обох країн питанні, про що свідчить присутність на конференції Генеральних прокурорів обох країн».
 
У своєму виступі Міністр юстиції України Денис Малюська наголосив, що Норвегія є нашою «рольовою моделлю»: «Її практика у сфері кримінальної юстиції є взірцем для всього світу», – зауважив Міністр юстиції.
 
У рамках заходу було обговорено питання альтернативних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, умовно-дострокового звільнення, ролі пробації у системі кримінальної юстиції, сучасних форм реабілітації та ресоціалізації засуджених, а також необхідних змін у законодавстві для продовження розпочатих новацій.
 
Одним зі спікерів заходу був і директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук, який окреслив досягнення діяльності Центру пробації та підкреслив важливість соціального партнерства для підвищення безпеки у громадах. «Для успіху будь-якої організації важливо єдине розуміння персоналом мети та стратегічного бачення», – зауважив Олег Янчук.
 
Окремо значну увагу було приділено питанню юридичного врегулювання питань, що мають на меті розвиток пробації та ширше застосування альтернативних санкцій. Наразі на розгляді у Верховній Раді України перебуває кілька законопроєктів, розроблених Міністерством юстиції України. Детальніше про ініційовані новації учасників заходу поінформувала заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.
 
На другий день конференції представники робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з правової реформи при Президентові України – голова робочої групи Юрій Баулін та професор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Наталія Гуторова презентували присутнім проєкт нового Кримінального кодексу України.
 
Під час конференції експерти з різних країн поділилися власним досвідом та кращими практиками роботи із засудженими, у тому числі щодо реінтеграції засуджених.
 
Платформа для обміну думками та досвідом експертів із різних напрямів кримінальної юстиції сприяла актуалізації питання ефективної організації відбування кримінальних покарань з акцентом на захист прав та інтересів людини.
 
#партнерство_пробація