"CILC" (Нідерланди)
Українсько-нідерландський проєкт "Справедлива, прозора та відповідальна система кримінальної юстиції в Україні" є частиною більшого нідерландського проєкту "Відновлення гідності та правосуддя в Україні: загальнодержавний підхід до підвищення відповідальності за міжнародні злочини" і реалізується Центром міжнародного правового співробітництва (CILC, Нідерланди), Нідерландським Гельсінським комітетом (NHS) та Центром Суддівських студій (CJS, Україна).
Проєкт є міжнародним проєктом нетехнічної допомоги, спрямованим на підтримку розвитку пробаційної служби в Україні та забезпечення чесності в судах.
Напрями співробітництва:
- розвиток пробаційної системи та альтернативних санкцій;
- професійний розвиток працівників пробації;
- покращення комунікаційних навичок у системі пробації;
- підтримка законодавчих ініціатив щодо пробації та альтернативних санкцій;
- створення програм ресоціалізації ветеранів через пробаційні заходи.
Проведено шість базових навчальних тренінгів «Пробація: ключові знання та навички» для 90 працівників уповноважених органів з питань пробації філій Державної установи «Центр пробації» в м. Кракові (Республіка Польща).
Взято участь в чотирьох круглих столах: перший — з питань забезпечення організації громадських робіт для представників Державної установи «Центр пробації», другий — щодо вдосконалення концепції громадських служб, третій — щодо розвитку програм навчання працівників пробації в Україні, і четвертий - щодо організаційного забезпечення виконання громадських робіт.
У межах співробітництва з Нідерландським Гельсінським комітетом було взято участь у міжнародних навчальних заходах: «Зміцнення відновного правосуддя в Україні: міжнародні шляхи до національного успіху» та «Практики ресоціалізації та передумови їх успішного впровадження»
Взято участь у стратегічній зустрічі з питань співпраці між Міністерством юстиції України, Державною установою «Центр пробації» та Нідерландським Гельсінським комітетом у сфері підвищення ефективності комунікацій і розроблення PR-кампанії, присвяченої 10-річчю пробації в Україні.
Взято участь у серії онлайн тренінгів для працівників Центру пробації з метою підвищення рівня знань та навичок у сфері комунікації та взаємодії з медіа, зокрема візуальної комунікації, розроблення вебсайту, створення логічної навігації та контенту.
Створено робочу групу з питань відновного правосуддя, до якої входять українські та міжнародні експерти, з метою аналізу поточної ситуації в Україні, обговорення рішень для ключових викликів, таких як доступ до правосуддя, розвиток медіаторських навичок і удосконалення законодавства, а також надання рекомендацій державним органам.
Взято участь у ворк-шопі «Державно-приватне партнерство» та третьому засіданні Робочої групи «Розвиток правосуддя та підзвітності в Україні» з метою зміцнення та підтримки пенітенціарної системи.
Взято участь працівниками Центру пробації у навчальному заході «Практики ресоціалізації та передумови їх успішного впровадження» та п’ятого засідання Робочої групи «Розвиток правосуддя та підзвітності в Україні: зміцнення та підтримка пенітенціарної системи».
Взято участь в круглому столі «Менеджмент в системі пробації».
Відповідальні особи за наповнення розділу
сектор взаємодії з міжнародними партнерами
inco@probation.gov.ua inco@probation.gov.ua