Представники Центру пробації спільно з нідерландськими експертами опрацювали методику обрахунку справ суб’єктів на персонал пробаціїПредставники Центру пробації спільно з нідерландськими експертами опрацювали методику обрахунку справ суб’єктів на персонал пробації

Нещодавно відбулась робоча зустріч керівництва Центру пробації з міжнародними експертами проєкту «МАТРА» Ліно Бросіусом та Йок Пістерс.
Експерти визначили подальші перспективи роботи із суддями та прокурорами в пілотних регіонах, а також поділилися методикою та калькуляцією обрахунку справ суб’єктів на персонал пробації, яка використовується в Нідерландах.

В ході зустрічі було вирішено:
внести в план роботи проєкту МАТРА на 2020 рік заходи щодо напрацювання пропозицій з обрахунку навантаження справ суб’єктів пробації на персонал пробації;
 взяти до відома нідерландські Стандарти навантаження на персонал органів пробації;
здійснити попередній обрахунок справ суб’єктів пробації на персонал пробації і хронометраж роботи з цими справами.

Проєкт МАТРА спрямований на узгоджене вирішення проблемних питань в процесі запровадження ефективної системи пробації шляхом ознайомлення різних учасників кримінального правосуддя з можливостями, які надає пробаційний інститут.
В рамках українсько-нідерландської співпраці аналізується практика підготовки досудової доповіді, обговорюється методологія збору статистичних даних діяльності органів пробації, постійно проводяться круглі столи та тренінги з учасниками кримінального процесу щодо складання досудової доповіді та призначення альтернативних покарань.

Довідка. Проєкт “Пробація та альтернативні санкції в Україні” в основному зосереджується на двох пов’язаних етапах: досудовій та післясудовій стадіях.
На досудовому етапі проєкт буде працювати зі співробітниками пробації, навчаючи їх надавати прокурору та судді відповідну та точну досудову інформацію. У той же час проєкт працює з прокурорами та суддями, пояснюючи потенціал та додану вартість спеціальних санкцій як для окремого злочинця, так і для суспільства. На післясудовому етапі проєкт буде працювати з посадовими особами пробації над наданням допомоги правопорушникам, засудженим до альтернативних санкцій.

Це включає в себе як ефективний нагляд за умовними покараннями – перевірка, моніторинг та надання програм лікування, які полегшують поведінкові зміни, і належне виконання покарань у громаді, – визначення особистих та / або групових проєктів та моніторинг їх реалізації. Проєкт також залучить посадових осіб муніципалітетів та інших юридичних осіб до заходів щодо надання можливостей виконання громадських робіт на робочому місці