Нові здобутки у розбудові волонтерства в пробації!Нові здобутки у розбудові волонтерства в пробації!

Пробація є прогресивним підходом до реалізації покарань, що забезпечує не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприяє їх поверненню до суспільства і створенню відповідного середовища, щоб людина була готова вести правослухняний спосіб життя. Для успішної реалізації зазначених цілей надзвичайно актуальним є залучення волонтерів, адже лише спільними зусиллями із соціально активними і свідомими громадянами можливо побудувати безпечну та розвинену громаду!

Відповідно до стратегічних завдань Паспорту реформи пенітенціарної системи та пробації, до кінця 2019 року частка підрозділів пробації, що співпрацює з волонтерами, має становити 10 % і на сьогодні цей показник становить 67% підрозділів з усієї країни успішно налагодили таку співпрацю.

☑️ загалом 810 громадян підписало договори про провадження волонтерської діяльності в межах 382 підрозділів пробації;

☑️ у 6 областях 100% підрозділів співпрацюють із волонтерами, а саме: у Вінницькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській та Одеській.

Нагадаємо, що основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. З урахуванням досвіду роботи, освіти, моральних, ділових якостей, висловлених пропозицій та побажань волонтера пробації, волонтер може долучатися до участі у таких видах діяльності як:

– здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання засуджених;
– проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
– складання та реалізація індивідуальних планів роботи із засудженими;
– проведення індивідуально-профілактичної роботи із засудженими;
– надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги засудженим;
– надання допомоги у працевлаштуванні засуджених, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;
– реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
– здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
– реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Сьогодні волонтерство – не просто новомодний рух, що об’єднує громадян. Це діяльність за покликом серця, яка полягає у добровільній безоплатній участі небайдужих людей, які відчувають потребу робити свій внесок у розвиток соціально значущих проєктів.