☝️На старті «діджиталізація» у сфері пробаціі : підбито перші підсумки тестування Єдиного реєстру засуджених, та осіб взятих під варту в підрозділах м. Києва👩‍🏫💻📁☝️На старті «діджиталізація» у сфері пробаціі : підбито перші підсумки тестування Єдиного реєстру засуджених, та осіб взятих під варту в підрозділах м. Києва👩‍🏫💻📁

На Київщині відбувається тестування Єдиного реєстру засуджених та осіб, взятих під варту. Тестування інформаційної системи проходить на базі Голосіївського, Печерського районного відділів пробаціі та Центру ювенальної пробації міста Києва. Працівники саме цих підрозділів стали першими реєстраторами Реєстру.

11 січня 2020 року під головуванням заступника директора Державної установи «Центр пробації» Олега Мельниченка та за участі заступника начальника філії Центру пробації у м. Києві та Київській області Лілії Сидоренко, керівників пілотних підрозділів та реєстраторів проведено семінар-нараду щодо обговорення найактуальніших проблем, що виникають під час роботи з Реєстром.
«Впровадження Реєстру на даному етапі дозволяє формувати інформаційну базу клієнтів пробації, що надалі дозволить оперативно отримувати та опрацьовувати інформацію про засуджених» – зауважив під час наради Oleg Melnichenko.

📌 Створення Реєстру в системі пробаціі обумовлює новий формат роботи працівника та необхідність вдосконалення професійних вмінь. На персонал пілотних підрозділів покладено дуже відповідальне та непросте завдання: тестування роботи з програмним забезпеченням Реєстру. Ось вже два місяці поспіль ці працівники щоденно тестують інформаційну систему, виявляють проблемні питання, котрі вирішують спільно з розробниками, аби вся система пробаціі могла успішно та якісно працювати з Реєстром.

📌Для виконання цих завдань працівники пілотних органів пройшли спеціалізоване навчання і ведуть справи клієнтів пробаціі в електронному форматі, впроваджуючи вже існуючу практику зарубіжних країн.

📌Інформатизації пробаціі бути! І це стане якісно новим кроком на шляху впровадження міжнародних стандартів у сфері пробаціі.

📌 Створення системи електронного управління справами – це не додаткове навантаження, а навпаки, покликане значно полегшити роботу працівників пробаціі у майбутньому.

Наразі всі структурні підрозділи філії Центру пробаціі в Київській області повністю забезпечені необхідною на даному етапі технікою для роботи в Реєстрі та майже 50% персоналу пробації пройшли відповідне навчання на базі ДП «НАІС», а отже є щонайменш фахівцями у напрямі інформатизації діяльності пробаціі.

Довідково:
Реєстр – інформаційна система, що містить відомості про засуджених, осіб, узятих під варту, та складається з трьох модулів (підсистем):

– інформаційно-аналітична підсистема обліку засуджених та осіб, узятих під варту;

– підсистема електронних сервісів управління справами суб’єктів пробації;

– підсистема електронних сервісів медичного забезпечення засуджених та осіб, узятих під варту.