На базі органів пробації додатково відкрито 12 консультативних кабінетів для профілактики соціально-небезпечних хвороб серед правопорушниківНа базі органів пробації додатково відкрито 12 консультативних кабінетів для профілактики соціально-небезпечних хвороб серед правопорушників

У Донецькій, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській та Черкаській областях ще більше клієнтів пробації отримали доступ до професійної допомоги з консультування, діагностування та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, вірусного гепатиту С, а також отримання замісної підтримувальної терапії (АРТ).

Відкриття на базі уповноважених органів з питань пробації додаткових 12 консультативних кабінетів стало можливим за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках реалізації проєкту «Заради життя», що впроваджується у рамках співпраці Державної установи «Центр пробації», Міністерства юстиції України та ВБО «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері».

Метою проєкту є зменшення темпів поширення ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С серед осіб, які перебувають у конфлікті із законом, шляхом виявлення цих захворювань на ранніх стадіях, догляду та направлення (при необхідності) таких осіб до профільних медичних закладів для подальшого лікування.

Нагадаємо, що рік тому у різних містах України (Дніпро, Маріуполь, Запоріжжя, Кропивницький, Київ, Біла Церква, Миколаїв, Одеса, Херсон, Полтава, Черкаси, Чернігів) на базі органів пробації було створено 12 таких консультативних кабінетів.

За період функціонування таких консультативних кабінетів на їх базі проведено 4767 скринінгових анкетувань: у 3092 громадян виявлено підозру на ВІЛ-інфекцію, у 850 громадян – на туберкульоз, у 1775 громадян – на вірусний гепатит С.

Крім того, видано направлення до медичного закладу: стосовно ВІЛ-інфекції ‒ 62, стосовно туберкульозу ‒ 850, стосовно вірусного гепатиту С ‒ 1108 особам.

Новостворені кабінети було створено з урахуванням потреб правопорушників та засуджених, які перебувають на обліках органів пробації у різних регіонах України. Усі консультативні кабінети повністю оснащені меблями та оргтехнікою, а також медичними засобами для проведення тестування на виявлення соціально-небезпечних хвороб.
Консультування клієнтів пробації в таких кабінетах відбувається професійно та безкоштовно.

Міністерство юстиції України
Пробація України – Донецька область Пробація України – Дніпропетровська область Пробація України – Київська область Пробація України – Кіровоградська область Пробація України – Миколаївська область Пробація України – Одеська область Пробація України – Черкаська область Пробація України – Херсонська область Пробація України – Запорізька область Пробація України – Полтавська область Пробація України – Чернігівська область