Новий рівень співпраці із суддями: між Центром пробації та Національною школою суддів підписано меморандум про співробітництвоНовий рівень співпраці із суддями: між Центром пробації та Національною школою суддів підписано меморандум про співробітництво

Майже рік тому керівництво Центру пробації та Національної школи суддів вперше зустрілися за «круглим столом», під час якого обговорили можливі сфери та питання подальшого співробітництва. 08 серпня 2019 року усі наміри оформили як Меморандум про співробітництво між Державною установою «Центр пробації» та Національною школою суддів України, який з боку Центру пробації підписав керівник установи Oleg Yanchuk.

Предметом Меморандуму визначили спільну діяльність двох установ задля підготовки висококваліфікованих кадрів для судової системи, науково-практичне і методичне забезпечення роботи судів кримінальної юрисдикції.

Зокрема, передбачається активна участь фахівців Центру пробації у розробці навчального курсу для кандидатів на посаду судді та підвищення рівня кваліфікації суддів, а також участь у проведенні наукових і прикладних досліджень з питань удосконалення судочинства за участі органів пробації, науково-методичному забезпеченні діяльності судів кримінальної юрисдикції.

Окрім того, відповідно до Меморандуму, передбачено можливість залучення працівників Центру пробації та його уповноважених органів (за згодою) до викладацької діяльності у Національній школі суддів, а також реалізації наукового та експертного потенціалу для вдосконалення науково-методичного забезпечення діяльності судової системи.

В цілому таке співробітництво Центру пробації та Національної школи суддів сприяє формуванню судової практики стосовно основних аспектів участі уповноважених органів з питань пробації у кримінальних провадженнях та взаємодії для забезпечення справедливого правосуддя – обрання покарання, необхідного і достатнього для виправлення.

Підвищення кваліфікації суддів має вагоме значення для правозастосування у всіх галузях права та сприяє розвитку альтернативних засобів вирішення спорів і поширенню практики застосування покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

Національна школа суддів України