Центр пробації «ЗА» об’єктивне інформування суспільстваЦентр пробації «ЗА» об’єктивне інформування суспільства

Центр пробації «ЗА» об’єктивне інформування суспільства❗️

Діяльність Державної установи «Центр пробації» та усіх підпорядкованих їй підрозділів базується виключно на нормах Конституції та законів України, забезпечуючи реалізацію принципу законності в усіх сферах, що належать до компетенції уповноважених органів з питань пробації.

Враховуючи суспільний резонанс щодо направлення до суду Придніпровським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області клопотання про вирішення питання щодо звільнення від покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку у відношенні засудженого Н., який перебував на обліку зазначеного органу пробації, Центр пробації офіційно повідомляє таке.

Засуджений Н. перебував на обліку Придніпровського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області відповідно до рішення Апеляційного суду Черкаської області від 08.08.2018 року, яким у відношенні зазначеної особи вирок суду першої інстанції було змінено в частині кваліфікації дій обвинуваченого та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі, а на підставі статті 75 Кримінального кодексу України громадянина Н. звільнено від відбування покарання з випробуванням. Іспитовий строк встановлено – 2 роки.

16.07.2019 року закінчився випробувальний термін засудженого Н.. Враховуючи, що за час перебування на обліку в Придніпровському районному відділі філії Центру пробації в Черкаській області громадянин Н. обов’язки, покладені на нього судом, виконував в повному обсязі, нових злочинів не вчинив, громадський порядок не порушував, заходи, передбачені індивідуальним планом роботи, повністю виконав, керуючись ст. 537 Кримінального процесуального кодексу України, ст. 78 ч. 1 Кримінального кодексу України та ст. 165 ч.2 Кримінально-виконавчого кодексу України працівники Придніпровського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області направили до суду подання та матеріали у відношенні засудженого Н. для вирішення питання про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку.

Звертаємо Вашу увагу, що станом на 16.07.2019 року інформації про притягнення Н. до адміністративної або кримінальної відповідальності чи скасування рішення суду, відповідно до якого засуджений Н. відбував покарання з іспитовим строком, до Придніпровського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області не надходило. Про що власне і було повідомлено суд 30.07.2019 року під час розгляду вищезазначеного клопотання.

Жодних підстав для невиконання вимог ст. 165 ч.2 Кримінально-виконавчого кодексу України щодо звільнення засудженого після закінчення іспитового строку у Придніпровського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області не було.

Окрім того, станом на 01.08.2019 року офіційних документів про скасування рішення Апеляційного суду Черкаської області від 08.08.2018 року відносно громадянина Н. до зазначеного уповноваженого органу з питань пробації й досі не надійшло.

Наразі для з’ясування усіх обставин про скасування у квітні 2019 року Верховним Судом України рішення Апеляційного суду Черкаської області від 08.08.2018 року та подальше інформування про це зацікавлених сторін у справі Придніпровським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області готується відповідний запит до суду.

Центр пробації зацікавлений у об’єктивному інформуванні суспільства про діяльність підпорядкованих підрозділів та відкритий до спілкування й співпраці!

Для офіційного отримання інформації чи коментарів просимо звертатися за тел.: + 380443630131 (приймальня Центру пробації). Також свій запит чи лист можна направити на електронну адресу прес-служби Центру пробації: press@probation.gov.ua, офіційну адресу державної установи: вул. Євгенія Сверстюка, 15 (5 поверх),02000, м.Київ, Україна або надіслати повідомленням у месенджер на офіційну сторінку служби у соціальній мережі Фейсбук Пробація України Probation in Ukraine(@probation.ua).