На Київщині відбулось чергове засідання Робочої групи Білоцерківського регіонального пілоту NORLAU Проект ПробаціїНа Київщині відбулось чергове засідання Робочої групи Білоцерківського регіонального пілоту NORLAU Проект Пробації

На Київщині відбулось чергове засідання Робочої групи Білоцерківського регіонального пілоту NORLAU Проект Пробації

У м. Біла Церква Київської області на базі центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України 21 червня 2019 року відбулося засідання Робочої групи Білоцерківського регіонального пілоту NORLAU Probation Project Проект Пробації (очікуваний результат № 5 Річного робочого плану Проекту) щодо посилення співпраці між установою виконання покарань та підрозділом пробації через удосконалення соціально-виховної роботи із засудженими на етапі їх підготовки до звільнення.

Участь у заході взяли радники NORLAU Проект Пробації, керівництво Державної установи «Центр пробації» та регіонального органу пробації, представники Білоцерківської виправної колонії (№35), Білоцерківського центру ПКП ДКВС України, Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, місцевого суду, прокуратури та центру зайнятості.

Позицію Центру пробації під час заходу представляли: директор Центру пробації Oleg Yanchuk та його заступник Олена Суботенко, начальник відділу пенітенціарної пробації Андрій Мовчан, начальник Білоцерківського міськрайонного відділу пробації Ольга Якименко та фахівці цього підрозділу.

У вітальній промові Сірі Фйортофт, керівник установи виконання покарань Норвегії, експерт NORLAU Проект Пробації, наголосила на важливості взаєморозуміння та ефективної комунікації задля успішної реалізації проекту.

У свою чергу, Олег Янчук подякував міжнародним партнерам за підтримку та сприяння у впровадженні та розвитку пробації в Україні. Він також поділився враженнями від робочої поїздки в рамках проекту NORLAU до Норвегії, зауваживши при цьому, що Україні є ще багато над чим працювати, аби досягнути рівня організації роботи відповідних фахівців, який він міг спостерігати у тамтешніх установах роботи з правопорушниками.

У рамках зустрічі учасники обговорили план впровадження пілотної моделі, можливості та виклики, які доводиться долати на шляху повномасштабного впровадження пробації, в тому числі, й щодо реалізації пенітенціарної пробації.

При цьому керівники Білоцерківського відділу пробації та установи виконання покарань висловили зацікавленість та готовність до співпраці задля позитивного результату реалізації проекту та ефективного вирішення проблем і потреб осіб у конфлікті із законом.

Ольга Якименко поінформувала присутніх про досягнуті домовленості із місцевою владою, результати співпраці з установою виконання покарань та хід робіт зі створення у м. Біла Церква модельного офісу пробації, відкриття якого планується у поточному році.