Для персоналу пробації відтепер доступне онлайн-навчанняДля персоналу пробації відтепер доступне онлайн-навчання

За дорученням в.о. Державного секретаря Міністерства юстиції України на базі Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України розпочала роботу система онлайн-навчання для персоналу пробації, що реалізується як вид самоосвіти (інформальної освіти).

Система онлайн-навчання була розроблена Білоцерківським центром підвищення кваліфікації персоналу ДКВС спільно з Державною установою “Центр пробації” та пройшла пілотне випробування на базі уповноважених органів з питань пробації.

Розробка такої системи навчання розпочалася кілька років тому відповідно до одного із завдань Річної національної програми під егідою комісії Україна–НАТО на 2017 рік, затвердженої Указом Президента України від 08.04.2017 № 103.

Метою створення такої системи стала потреба у вдосконаленні професійної підготовки більш широкого кола персоналу пробації, ніж може забезпечити стаціонарне навчання, необхідність швидкого реагування на зміни у навчальній програмі, що пов’язані з динамічними змінами у теорії та практиці пробаційної діяльності.

Перевагою онлайн-навчання також є можливість отримання персоналом пробації професійних знань без тривалого відриву від роботи з використанням засобів інформаційно-комунікаційних технологій, що, у свою чергу, значно зменшує державні витрати, пов’язані з відрядженням персоналу до навчальних центрів.

Технічну підтримку створення системи онлайн-навчання надано у рамках українсько-канадського проекту EDGE. Курс онлайн-навчання розроблено фахівцями Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України на базі навчальних програм для персоналу пробації, що створені за участі експертів служб пробації Канади та Великої Британії.

Система онлайн-навчання реалізується на базі безкоштовної навчальної платформи Moodle. У рамках навчальних модулів учасники навчання мають можливість працювати з теоретичними матеріалами, презентаціями, відео- та аудіоматеріалами, отримувати онлайн-консультації викладачів. Система передбачає виконання практичних завдань, тестування за кожною темою, та підсумкове тестування.

Перша група з 55 працівників пробації 15 областей України з 11 до 25 лютого буде вивчати в онлайн-режимі найбільш актуальні для практичної діяльності тематичні блоки: “Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення повнолітнього засудженого (обвинуваченого); підготовка досудової доповіді; підготовка та складання індивідуального плану роботи із засудженим» і «Комунікативні навички та мотиваційне консультування».

Крім навчання цільових груп персоналу у подальшому систему онлайн-навчання планується використовувати для надання можливості усім бажаючим працівникам пробації для самостійного вивчення повного набору модулів правової та фахової компетентностей (з 5-и тем кожен), створення курсів для осіб, які будуть проходити стажування на зайняття вакантних посад керівної ланки, а також після виходу з тривалої відпустки по догляду за дитиною тощо.

Державна установа “Центр пробації” вдячна канадському проекту EDGE, проекту ЄС “Право-Justice”, Департаменту персоналу Міністерства юстиції України та Білоцерківському центру професійної підготовки персоналу ДКВС України за створення та впровадження системи онлайн-навчання персоналу пробації, що має сприяти ефективному функціонуванню системи пробації в Україні.