18 липня 2024 року на базі Державної установи “Центр пробації” відбулась презентація Моделі компетенцій працівника пробації. В онлайн заході взяли участь керівництво установи, очільники структурних підрозділів та філій Центру пробації, представники Проєкту ЄС “Право-Justice” та Пенітенціарної академії України.
Директор Центру пробації Олег Янчук зауважив, що розробка Моделі компетенцій працівника пробації це черговий крок у внутрішній “кадровій реформі” пробації, що має на меті сприяти еволюційним змінам кадрової політики задля ефективної роботи служби пробації в Україні.
Під час презентації Сергій Синьогуб, національний експерт Проєкту ЄС “Право-Justice”, розповів, що для розробки Моделі було опитано 1973 працівники уповноважених органів з питань пробації, котрі самостійно визначали пріоритетність тих чи інших компетенцій.
Протягом шести місяців серед пробаціонерів з усієї України були проведені онлайн і офлайн фокус-групи, за результатами яких відібрано 17 найкорисніших компетенцій, що є важливими як при оцінці кандидата для роботи в пробації, так і для діючих пробаціонерів. Аналіз потреб пробаціонерів та досвід міжнародних експертів дозволили визначити комплекс ключових компетенцій, які є необхідними для ефективного виконання функцій пробації. Також за результатами аналізу компетенції було поділено на дві групи: 10 таких, що стосуються всього персоналу пробації та 7 – керівників різних ланок.
Розроблену Модель компетенцій планується застосовувати для ефективного найму, оцінки, управління продуктивністю, навчання та розвитку персоналу, підтримки організаційної культури та цінностей.
Наступним кроком ефективного впровадження, даного інструменту стане навчання HR-менеджерів особливостям використання Моделі компетенцій працівника пробації.
*Модель компетенцій працівника пробації розроблено за сприяння Проєкту “Право-Justice” та на основі запитів персоналу Державної установи “Центр пробації”.