З 14 до 16 травня у рамках експертної місії з питань залучення волонтерів EU Project “Pravo-Justice” відбувся триденний семінар, участь в якому взяли: міжнародний експерт Валері МакНірні, викладачі Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України – Тетяна Івашева, Владислав Ковтун, Vitalii Muzyka, працівники Центру пробації – начальник відділу комунікацій та інформаційного забезпечення діяльності пробації Anna Trushova та заступник начальника цього відділу Катерина Денисюк, представники з пілотних регіонів: начальник філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області Оксана Устимчук та її заступник Марія Бойда, заступник начальника філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області Влад Никитин, старший інспектор Новокодацького районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області Лелека Екатерина, а також керівник ГО «Віднови себе» Надія Чучук, перекладач Наталія Синіцина.
У рамках заходу учасники обговорили основні принципи діяльності волонтерів пробації, визначили їх статус та повноваження, основні обов’язки та завдання, розробили схематичну покрокову «інструкцію» пошуку, відбору та залучення таких осіб до роботи із суб’єктами пробації, окреслили коло проблемних питань, що потребують першочергового вирішення.
Валері МакНірні зауважила, що при доборі волонтерів пробації важливо дотримуватися принципу відповідності, тому до такої роботи доцільно залучати осіб без расової, гендерної дискримінації та незалежно від віросповідання.
Окремо було обговорено питання можливості, доцільності залучення та особливостей роботи із волонтерами із кримінальним минулим. Учасники семінару дійшли згоди, що важливими аспектами співпраці з волонтерами такої категорії є погашена чи знята судимість, а також власна історія успіху, що може слугувати переконливим зразком для осіб у конфлікті з законом, які зараз перебувають на обліку органів пробації.
Значну увагу під час семінару було приділено визначенню тем та методів навчання волонтерів пробації, а також питанню підготовки тренерів для забезпечення системності у підготовці волонтерів. При цьому, представники Білоцерківського центру ПКП ДКВС України висловили готовність розробити модулі для навчання волонтерів пробації.
Одним із проблемних питань, що потребують додаткового вирішення, є пошук необхідних ресурсів для забезпечення розвитку волонтерства в пробації. Практичні фахівці з пілотних регіонів висловили побажання щодо вирішення цього питання шляхом введення до штатного розпису додаткової посади, відповідальної за комунікаційну діяльність, частиною якої є і пошук волонтерів.
Робота щодо розробки стратегії розвитку волонтерства в пробації в Україні продовжиться після опрацювання та узагальнення міжнародним експертом напрацьованих матеріалів у рамках цього семінару.
Разом із тим, начальник філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області Оксана Устимчук поінформувала присутніх про те, що днями було підписано перші договори з волонтерами пробації на Прикарпатті.
В свою чергу, заступник начальника філії ДУ «Центр пробації» у Дніпропетровській області Владислав Нікітін повідомив, що з початку року кількість волонтерів, залучених до роботи органів пробації в їх регіоні, зросла вдвічі і становить на даний час 34 особи.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]