Зміни у законодавстві “Про запобігання корупції”
ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ ДО РОЗ’ЯСНЕНЬ ВІД 13.11.2023 № 4 щодо фінансової доброчесності:
застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю
(подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)
Правила декларування встановлює та змінює виключно Верховна Рада України.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції надає рекомендаційні роз’яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень Закону та прийнятих на його виконання нормативно- правових актів.
З метою реалізації цього повноваження та на виконання п. 3 розділу ІІ Закону України від 20.09.2023 № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» Національне агентство підготувало Роз’яснення від 13.11.2023 № 4 (зі змінами та доповненнями).
Роз’яснення надані для забезпечення однакового застосування положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, мають рекомендаційний характер, не містять правових норм і відображають правозастосовну практику.
Роз’яснення актуальні станом на дату їх затвердження.
ЕЛЕКТРОННИЙ ВАРІАНТ РОЗ’ЯСНЕНЬ:
Національне агентство періодично оновлює Роз’яснення відповідно до законодавчих змін та доповнює їх, ґрунтуючись на запитах декларантів. З актуальною редакцією Роз’яснень завжди можна ознайомитись у Базі знань на офіційному вебсайті Національного агентства.
І.
- У тексті Роз’яснень слово, символи і цифри «Порядок № 449/21» в усіх відмінках
замінити словом, символами і цифрами «Порядок № 252/23» у відповідному відмінку.
- У тексті Роз’яснень цифру, символи і слова “6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби»” замінити цифрою, символами і словами “6 «Транспортні засоби»”.
ІІ.