“NORLAU” (Норвегія)


 ПРОЕКТ «ПІДТРИМКА СУДОВОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ ЧЕРЕЗ ПОВНОМАСШТАБНЕ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОБАЦІЇ В УКРАЇНІ»

 

Норвезький проєкт міжнародної технічної допомоги на період до 2022 року реалізується в рамках підписаної у жовтні 2016 року угоди між Міністерством юстиції України і Міністерством юстиції та громадської безпеки Королівства Норвегія про співробітництво і надання підтримки у процесі впровадження повномасштабної служби пробації в Україні. Проєкт сприяє розвитку національної системи пробації в Україні відповідно до міжнародних стандартів та передового світового досвіду в даній сфері, а також має на меті впровадження необхідної нормативно-правової бази й укріплення інституційної спроможності системи пробації через систематичне навчання персоналу та впровадження відповідних методик, програм і процедур.

NORLAU Проект Пробації передбачає застосування цілісного підходу, який відображає, що кримінальне правосуддя є комплексною системою, численні учасники якої мають співробітничати, координуючи свої зусилля, щоб забезпечити дотримання прав людини та принципів справедливості стосовно осіб, які перебувають у конфлікті з законом. Усі елементи проекту спрямовані на систематичне залучення органів системи кримінального правосуддя до роботи над важливими питаннями, що пов’язані з розвитком пробації та застосуванням альтернативних санкцій. Перша активна фаза реалізації проєкту розпочалася у лютому 2018 року та звершився у грудні 2019 року, з травня 2020 року розпочато співробітництво в рамках другої фази проєкту.

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВРОБІТНИЦТВА У 2022РОЦІ:

Здійснено навчальний візит до м. Бухарест (Румунія) з метою ознайомлення із механізмом реалізації європейських грантів, роботою служби пробації Румунії з акцентом на застосування громадських робіт та взаємодією пробації із прокуратурою та судом.

Відбулось відкриття навчального простору Відділення «Шлях додому» в ДУ «БВК-35».

Проведено третій стратегічну сесію у м. Харкові щодо обговорення найбільш актуальних питань розвитку пробації та пошуку можливих шляхів вирішення.

Проведено робочі зустрічі з представниками служби пробації Грузії щодо обговорення питань подальшого співробітництва та підписання меморандуму.

Проведено онлайн зустріч щодо започаткування проєкту щодо підтримки пробації в Україні через норвезькі гранти у Румунії.

Проведено заключну восьму навчальну сесію для учасників проєктного компоненту «Навчання тренерів (ТоТ)».

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВРОБІТНИЦТВА У 2021 РОЦІ:

Проведено перше засідання Координаційного комітету в приміщенні офісу NORLAU, у ході якого підписано трьохсторонній Меморандум про розвиток співробітництва між Директоратом національної пробації Міністерства юстиції Румунії, Директоратом Виправної служби Норвегії і Державною установою “Центр пробації”.

Відкрито програму підготовки тренерів із числа персоналу пробації за компонентом «Навчання тренерів» (ToT).

Здійснено питання щодо подальшої адаптації Програми реабілітації для засуджених та осіб, узятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин для ДКВС України в умовах соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації та направлено для подальшого видання для використання персоналом пробації.

Проведено тренінги з питань ведення особистого записника засудженим та групових обговорень в рамках реалізації компоненту проєкту відділення «Шлях додому» на базі Білоцерківській філії Академії Державної пенітенціарної служби.

Проведено консультативні заходи з питань профілактики професійного вигорання працівників пробації.

Обговорено питання щодо спільної взаємодії з представниками філій Державної установи «Центр пробації» в Харківській області і у м. Києві та Київській області, суддів, установ виконання покарань та прокурорів.

Підведено підсумки тренінгів для персоналу пробації Білоцерківського міськрайонного відділу філії Державної установи “Центр пробації” у м. Києві та Київській області в рамках впровадження інструментів роботи із засудженими відділення “Шлях додому”.

Ознайомлено Посла Королівства Норвегія в Україні Еріка Сведала з перебігом реалізації компоненту проєкту «Жінки в АйТі» у м. Харкові з відвідуванням Качанівської виправної колонії (№54) та Слобідського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області.

Проведено дві навчальні сесії за планом реалізації проєктного компоненту «Жінки в АйТі».

Відбулося офіційне відкриття Пілоту Відділення «Шлях додому» в ДУ «БВК-35» за участі Посла Королівства Норвегія в Україні та заступниці Міністра юстиції України Олени Висоцької.

Здійснено візити представників між модельними офісами Харкова та Білої Церкви в частині зворотних візитів для підтримки та забезпечення стійкості модельних офісів пробації у Білій Церкві та Харкові.

Проведено ІІІ Щорічну міжнародну конференцію кримінальної юстиції «Покарання, яке змінює» за участі представників проєкту NORLAU, фахівців з різних сфер та галузей кримінальної юстиції України та Норвегії, а також міжнародних неурядових організацій.

Проведено 2 стратегічні сесії щодо обговорення найбільш актуальних питань розвитку пробації та пошуку можливих шляхів вирішення.

Проведено робочі зустрічі з представниками  служби пробації Грузії щодо обговорення напрямів подальшого співробітництва та підписання меморандуму.

Проведено нетворкінг «Студії професійного розвитку персоналу. Психологія без парканів».

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВРОБІТНИЦТВА У 2020 РОЦІ:

  • створено Керівну робочу групу та Робочу групу з реалізації програми навчання тренерів ТоТ (Trainings for Trainers). Визначено:
    11.01.2021 р. – початок процесу відбору кандидатів для підготовки тренерів;
    09.02.2021 р. – оголошення кінцевого рішення по переможцям конкурсу.
  • підготовлено проєкт Меморандуму про розвиток співробітництва  між Державною установою «Центр пробації» Міністерства юстиції України (Україна), Директоратом Виправної служби Норвегії (Королівство Норвегія), Директоратом національної пробації Міністерства юстиції Румунії (Румунія). Пріоритетним напрямком співробітництва є вивчення досвіду у сфері застосування кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (альтернативних санкцій), зокрема застосування громадських робіт як покарання та як обов’язку в рамках пробаційного нагляду.
    Також розроблено проєкт Концепції трьохстороннього співробітництва з цього напряму.
  • в рамках розвитку “містка співпраці” між підрозділами пробації та установами виконання покарань розроблено і пілотується проєкт «Взаємодія уповноважених органів з питань пробації та установ виконання покарань при умовно-достроковому звільненні засуджених до позбавлення волі на певний строк або заміні невідбутої частини покарання більш м’яким» між ВК № 35 і 54 та пілотними підрозділами пробації у Харкові, Білій Церкві.
  • 26 лютого 2020 року за підтримки ЄС, МАТРА та NORLAU проведено Перший відкритий форум «Пробація – безпечніше суспільство» на базі приміщення Київської міської ради та КМДА.
  • фінансово підтримано членство Державної установи «Центр пробації» у Конфедерації європейської пробації (СЕР).

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВРОБІТНИЦТВА У 2019 РОЦІ:

  • робочою групою з питань удосконалення законодавства у сфері застосування кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, утвореної наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2019 № 598/7, розроблено проект Концепції застосування електронного моніторингу у процесі виконання покарань в Україні. Проект зазначеного документа надіслано до Міністерства юстиції України керівником проекту NORLAU Віллі Гіллом 10.12.2019; відкрито та облаштовано модельні офіси пробації у м. Харкові (березень 2019 року) та  м.  Біла Церква (грудень 2019 року);
  • придбано серверне обладнання Центру пробації для запуску автоматизованої системи збору статистики, що 02 січня 2019 року облаштовано у приміщенні Державної установи «Центр пробації»; організовано професійну підготовку  персоналу пробації шляхом проведення тренінгів щодо підвищення знань та навичок персоналу пробації зі складання якісної досудової доповіді, заповнення оцінки ризиків та потреб, розроблення індивідуального плану ведення справ суб’єктів пробації, реалізації пробаційних програм та семінарів з мотиваційного інтерв’ювання та інших технологій роботи практичного психолога уповноваженого органу з питань пробації (впродовж 2019 року проведено 14 тренінгів, навчено 265 працівників);
  • в рамках роботи робочих груп NORLAU здійснюється розроблення інструментів пробації в частині пенітенціарної пробації, налагоджується комунікація між установами виконання покарань та уповноваженими органами з питань пробації; здійснено візити до: Норвегії (м. Берген) з метою ознайомлення з системою виконання покарань та пробації (26 − 30 травня 2019 року); Грузії (м. Тбілісі) з метою участі у Конференції СЕР щодо громадських санкцій та заходів у Євразії (15 − 17 травня 2019 року); Латвії (м. Рига) з метою ознайомлення із реалізацією електронного моніторингу під час пробації (11−  15  листопада 2019 року);
  • 09 травня 2019 року підписано меморандум про розвиток співробітництва між Державною установою «Центр пробації» (Україна), Директоратом Виправної служби Норвегії (Королівство Норвегія), Державною службою пробації Латвії (Латвійська  Республіка);
  • 23 жовтня 2019 року в м. Дубліні (Ірландія) відбулось 13-те засідання Генеральної Асамблеї Конфедерації європейської пробації, на якому Державній установі «Центр пробації» надано статус постійного члена організації (вступ Центру пробації до СЕР став можливим за суттєвої експертної та фінансової підтримки NORLAU);
  • розроблено посібник для працівників органів пробації щодо удосконалення навичок складання досудової доповіді із врахуванням напрацювань норвезьких експертів; у вересні проведено міжнародну Конференцію з питань кримінального правосуддя у м. Києві;
  • у червні 2019 року організовано гуманітарний захід у виді толоки у Національному музеї народної архітектури та побуту «Пирогово» з метою популяризації переваг громадських робіт на норми громади.

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВПРАЦІ У 2018 РОЦІ:

  • підтримано вступ і членство Центру пробації у Конфедерації Європейської Пробації  (СЕP);
  • ініційовано створення Експертної робочої групи з питань удосконалення законодавства у сфері альтернативних санкцій (понад 20-ти учасників державного, неурядового і міжнародного сектору);
  • надано консультації для розробки проекту концепції щодо впровадження електронного  моніторингу в Україні (здійснено відрядження до Норвегії і Латвії для вивчення досвіду з цього питання);
  • проведено тренінги для персоналу з питань реалізації пробаційних програм, тиражування робочих матеріалів для персоналу пробації, буклетів для суддів;
  • придбано серверне обладнання Центру пробації для запуску автоматизованої системи збору статистики;
  • обрано два пілотні офіси пробації у містах Біла Церква та Харків (у м. Харкові здійснено ремонт приміщення для підрозділу пробації).

НАПРЯМИ СПІВРОБІТНИЦТВА У 2020-2021 РОКАХ

  1. Ефективне впровадження санкцій та заходів на рівні громад:

– підтримка заходів Робочої групи (лютий 2019 року) з альтернативних санкцій (далі РГАС) та новоствореної Робочої групи щодо покарання, не пов’язаного з позбавленням волі (далі РГПНПВ);

– підтримка пілотної моделі ЕМ (розробка та практика моделі ЕМ в підрозділі пробації у м. Біла Церква відповідно до рекомендацій РГАС та у співпраці з МВС України, місцевими та міжнародними партнерами; оцінка та рекомендації щодо сталої роботи ЕМ);

– підготовка/навчання максимум 10 спеціалістів пробації, тюремної адміністрації та представників обраного навчального закладу щодо забезпечення діяльності, пов’язаної  з  громадськими  санкціями  та заходами (розробка посібника для проведення необхідного навчання тренінгів; теми навчання: мотиваційне інтерв’ю / досудова доповідь / оцінка ризиків / оцінка потреб / індивідуальні плани роботи із засудженими перед їх умовно-достроковим звільненням / ведення їх персональних справ / пробаційні програми);

– установлення і зміцнення співробітництва з міжнародними партнерами (Хорватія, Латвія та Румунія); – обмін досвідом щодо здійснення ЕМ; реалізації індивідуальних планів засуджених перед їх умовно-достроковим звільненням; моделями співпраці між суб’єктами правосуддя, тощо.

  1. Посилення співробітництва між суб’єктами правосуддя та громадами для здійснення ефективного умовно-дострокового звільнення засуджених.

– подальший розвиток «містка співпраці» між КВС та пробацією (підготовка і видання наказу Міністерства юстиції про продовження роботи “містку” між пробацією та УВП у м. Біла Церква та м. Харків; продовження роботи в рамках створених робочих груп, до складу яких входять представники громад, КВС, пробації та інших суб’єктів правосуддя; сприяння необхідним змінам законодавства для забезпечення умов для сталого процесу підготовки до звільнення; впровадження подібної програми співпраці в інших областях України до кінця 2021 року);

– розробка програми «Шлях додому» разом з місцевими органами влади (продовження  роботи з громадою м. Біла Церква із залученням відповідних суб’єктів правосуддя та громадських організацій для сприяння в рамках програми “Шлях додому” для осіб, звільнених до міста Біла Церква. Можлива реалізація програми в інших регіонах України);

– впровадження “Імпортованої моделі” на основі норвезької практики (у Харкові: впровадження програми «Girls-Go-IT» та техніко-економічне обґрунтування впровадження бібліотечних послуг у жіночій в’язниці бібліотекою «Deichman» (на основі реалізації аналогічного проекту в Грузії), у Білій Церкві: впровадження сервісного центру у в’язниці);

– підтримка розробки проєкту Закону України «Про пенітенціарну систему» (участь з експертів у відповідній робочій групі Міністерства юстиції).

  1. Сприяння оплаті членських внесків Центру пробації у Європейській конфедерації пробації (до завершення проекту у 2022 році необхідно вирішити питання, щоб Мінюст самостійно оплачував зазначені внески через відповідний закон).

НОВИНИ В РАМКАХ ПРОЕКТУ:

05 березня 2019 року у Харкові за підтримки Проекту NORLAU (Норвезькі радники з питань верховенства права в Україні) відбулося урочисте відкриття модельного офісу  пробації   

9 травня 2019 року завершено процедуру підписання Меморандуму про розвиток співробітництва між Державною установою «Центр пробації» (Україна), Директоратом Виправної служби Норвегії (Королівство Норвегія) та Державною службою пробації Латвії (Латвійська Республіка) 

25 квітня 2019 року у Києві за підтримки Проекту NORLAU (Норвезькі радники з питань верховенства права в Україні) відбулося перше засідання Робочої групи з питань удосконалення законодавства у сфері застосування кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі 

26-30 травня 2019 року, навчальний візит до Королівства Норвегії з метою ознайомлення із системою виконання покарань та пробації  ⇒

9-11 вересня 2019 року відбулись робочі зустрічі, присвячені обговоренню проєкту Концепції застосування електронного моніторингу у процесі виконання покарань в Україні 

18 та 19 вересня 2019 року у Києві відбулася друга Міжнародна конференція з питань кримінальної юстиції 

03 грудня 2019 року, урочисте відкриття модельного офісу пробації у місті Білій Церкві 

Травень 2020 року, сплачено щорічні членські внески СЕР (необхідно узгодити питання з Департаментом міжнародного права Міністерства юстиції України щодо пошуку шляхів оплати членських внесків СЕР на постійній основі);

25 травня 2020 року, ZOOM-відео-конференція щодо узгодження плану спільних заходів співробітництва;

09 червня 2020 року, ZOOM відео-конференція із керівництвом філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області щодо обговорення подальших планів співробітництва;

03 липня 2020 року, ZOOM відео-конференція з командою NORLAU для обговорення Коцепцій щодо основних активностей NORLAU та планування подальших напрямків співробітництва.

19 серпня 2020 року, зустріч з експертом NORLAU з питань пробації Артемом Бабаком з метою обговорення Концепції щодо навчання тренерів (ТоТ).

09 вересня 2020 року, ZOOM відео-конференція з представниками пробації Румунії та проєкту NORLAU щодо обговорення питань підписання Меморандуму про співробітництво між Держаною установою «Центр пробації» Міністерства юстиції України, Директоратом Виправної служби Норвегії та Директоратом національної пробації Міністерства юстиції Румунії.

28 вересня 2020 року, ZOOM відео-конференція з представниками пробації Румунії та проєкту NORLAU з метою обговорення питань щодо підписання Меморандуму про співробітництво між Державною установою «Центр пробації» Міністерства юстиції України, Директоратом Виправної служби Норвегії та Департаментом національної пробації Міністерства юстиції Румунії.

01 жовтня 2020 року, візит представників проєкту NORLAU до філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області з метою проведення внутрішнього семінару та обговорення майбутніх напрямків співробітництва між представниками місії NORLAU та учасниками робочої групи. Експертів проєкту NORLAU поінформовано, що у рамках реалізації Концепції відділення «Шлях назад» по четвергах співробітники Слобідського районного відділу філії Центру пробації у Харківській області проводять дні пробації в Качанівськії виправнії колоніії №54.

05 жовтня 2020 року, проведено зустріч із експертами проєкту NORLAU та проєкту «ДІЯ-ЄС» в частині опрацювання можливості адаптування та/або використання окремих частин Програми реабілітації для засуджених та осіб, узятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин. Погоджено, що робочою групою будуть підготовлені висновки та пропозиції щодо адаптації та цільової групи зазначеної програми.

21 жовтня 2020 року, відео-конференція із керівником проєкту NORLAU Сірі Фйортофт щодо напрямів співробітництва та пов’язаних із цим питань.

17 листопада 2020 року, відео-конференція з метою обговорення проєкту програми візиту до Білоцерківського модельного офісу пробації та узгодження питань в рамках програми навчання тренерів (ТоТ);

25 листопада 2020 року, візит до Білоцерківського модельного офісу з метою ознайомлення з моделлю роботи підрозділу;

30 листопада та 02, 04, 07, 09 грудня 2020 року, онлайн-тренінги для фахівців-практиків з метою підтримки реалізації «Програми реабілітації для засуджених та осіб, взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин»;

11 грудня 2020 року, міні-тренінг “Ефективний лідер та лідерство. Взаємодія група – лідер” для персоналу Білоцерківського офісу пробації (представники Білоцерківського міськрайонного відділу пробації);

15 грудня 2020 року, ворк-шоп: «Партнери пробації та комунікативний план» для персоналу Білоцерківського офісу пробації (представники Білоцерківського міськрайонного відділу пробації);

16 грудня 2020 року, тренінг з питань надання соціальних послуг ув’язненим та особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, для персоналу філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області (персонал філії Центру пробації у Харківській області);

29 та 30 грудня 2020 року, тренінг особистісного росту: «Самоменеджмент. Оцінка життєвої ситуації. Ресурси та планування на новий рік» для персоналу Білоцерківського офісу пробації;

11 січня 2021 року, початок процесу відбору кандидатів для підготовки тренерів;

12 січня 2021 року, засідання робочої групи з реалізації програми навчання тренерів (ТоТ) (обговорення пропозицій попереднього робочого плану навчання тренерів);

18 січня 2021 року, зустріч стосовно узгодження питань подальшої адаптації Програми реабілітації для засуджених та осіб, узятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин для ДКВС України в умовах соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації;

22 січня 2021 року, робоча зустріч з експертами проєкту для обговорення списку анкет кандидатів з реалізації програми навчання тренерів (ТоТ)

25 січня 2021 року, засідання робочої групи з реалізації програми навчання тренерів (ТоТ) (обговорення анкет кандидатів);

26 січня – 03 лютого 2021 року, проведення інтерв’ювання з кандидатами на навчання тренерів в рамках реалізації програми навчання тренерів (ТоТ);

04 лютого 2021 року, підбиття підсумків та визначення переможців добору тренерів в рамках реалізації програми навчання тренерів (ТоТ);

09 лютого 2021 року, засідання наглядового комітету з обговорення перебігу реалізації компоненту проєкту навчання тренерів (ТоТ) та інших питань діяльності реалізації проєкту;

15 лютого 2021 року, робоча зустріч із керівником проєкту ДІЯ-ЄС з питань адаптації реабілітаційної програми від наркозалежності для пробації (досягнуто домовленості щодо сприяння проєктом установлення в перспективі співпраці з Відділом з альтернативного режиму та санкцій Генерального секретаріату пенітенціарних установ Іспанії);

18 лютого 2021 року, презентація інформації про пробацію України для проєктної команди NORLAU, що перебуває в Україні;

01 березня 2021 року, відкриття програми підготовки тренерів ТоТ;

03 та 09-11 березня 2021 року, тренінги (з питань ведення особистого записника засудженим та групових обговорень) в рамках реалізації проєкту Відділення «Шлях додому» на базі Білоцерківського навчального центру підвищення кваліфікації ДКВС України;

23, 24 та 30 березня 2021 року, консультативні заходи з питань профілактики професійного вигорання працівників пробації;

25 березня 2021 року, обговорення першої зустрічі щодо спільної взаємодії та обговорення нагальних питань з представниками філій Державної установи «Центр пробації» в Харківській області і у м. Києві та Київській області, суддів, установ виконання покарань та прокурорів;

29 березня 2021 року, робоча зустріч з підбиття підсумків першого компоненту навчання в рамках програми підготовки тренерів ТоТ;

22 квітня 2021 року, окремий тренінг для тренерів ТоТ про навички викладання в онлайн-форматі з відповідними домашніми завданнями;

11 та 18 травня 2021 року, презентація результатів домашнього завдання в межах навчання в рамках програми підготовки тренерів ТоТ;

19 травня 2021 року, заключна сесія тренінгів для персоналу та вручення сертифікатів за участі представників Білоцерківського міськрайонного відділу філії Державної установи “Центр пробації” у м. Києві та Київській області;

27, 31 травня та 01-04 червня 2021 року, третій навчальний блок у форматі онлайн-сесій для учасників програми в рамках реалізації проєктного компоненту «Навчання тренерів» (ToT);

25-27 травня 2021 року, регіональні зустрічі за темою: «Групова рефлексія ТоТ процесу» з керівником робочої групи паном Гейром Йенсеном, з метою обговорення процесу та перших результатів навчання тренерів в рамках реалізації проектного компоненту «Навчання тренерів» (ToT);

3 червня 2021 року, ознайомлення Посла Королівства Норвегія в Україні Еріка Сведала з перебігом реалізації компоненту проєкту «Жінки в АйТі» у м. Харкові з відвідуванням Качанівської виправної колонії (№54) та Слобідського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області;

8 та 10 червня 2021 року, зустріч з експертами NORLAU з метою формування спільних пропозицій діяльності в рамках проєкту Пробації NORLAU на наступні періоди;

15 червня 2021 року, робоча зустріч з Бйорн Ларсоном щодо обговорення орієнтовного змісту проєкту відео ролика для подальшого включення до навчальної програми Національної школи суддів України;

18 червня 2021 року, друга навчальна презентація норвезьких експертів Бйорна Ларсена та Гейра Йенсена для співробітників Білоцерківського міськрайонного відділу філії Державної установи “Центр пробації” у м. Києві та Київській області;

24 червня 2021 року, участь начальника філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та керівників районних відділів філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області з експертами NORLAU у семінарі «Співробітництво між прокуратурою та пробацією: досвід України та Норвегії» з метою обміну досвідом та можливістю обговорення поточного розвитку систем пробації в Україні та Норвегії;

09 липня 2021 року, структурними підрозділами пробації філії Державної установи «Центр пробації» у Харьківській області прийнято участь у круглому столі, мета якого координація зусиль та посилення взаємодії органів державної влади;

09 та 13-16 липня 2021 року, завершено проведення четвертого навчального блоку у форматі онлайн-сесій для учасників програми в рамках реалізації проєктного компоненту «Навчання тренерів» (ToT);

01 вересня 2021 року, неофіційна робоча зустріч з експертами Проєкту NORLAU щодо обговорення подальшого розвитку проєктного компоненту «Навчання тренерів» (ТоТ);

06 та 09 вересня 2021 року, візит норвезького журналіста пана Коре Несса до Слобідського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та Білоцерківського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області з метою висвітлення роботи, яку провів та проводить Проєкт пробації NORLAU;

08 вересня 2021 року, участь директора Державної установи «Центр пробації» Олега Янчука у онлайн-інтерв’ю з норвезьким журналістом паном Коре Нессом щодо результатів та перспектив у пенітенціарній системі України за останні роки;

13-15 вересня 2021 року, проведено п’яту навчальну сесію для учасників проєктного компоненту «Навчання тренерів (ТоТ)»;

17 вересня 2021 року, проведено третю навчальну презентацію норвезьких експертів Бйорна Ларсена та Гейра Йенсена для співробітників Білоцерківського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області;

28 вересня 2021 року, прийом у посольстві Норвегії з нагоди проведення ІІІ Щорічної міжнародної конференції кримінальної юстиції «Покарання, яке змінює»;

29 вересня 2021 року, робоча зустріч з інспектором пробації Директорату національної пробації Міністерства юстиції Румунії Юліаною Карбунару, у ході якої українській стороні представлено презентацію щодо виконання покарань у виді громадських робіт в рамках румунсько-українського співробітництва ;

29-30 вересня 2021 року, участь директора Державної установи «Центр пробації» Олега Янчука у ІІІ Щорічній міжнародній конференції кримінальної юстиції «Покарання, яке змінює» для обговорення питань альтернативних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, умовно-дострокового звільнення та необхідних змін у законодавстві, ролі пробації у системі кримінальної юстиції та сучасних форм реабілітації та ресоціалізації засуджених в рамках співробітництва з NORLAU Проєктом пробації;

04 жовтня 2021 року, ІІ засідання Координаційного комітету Проєкту NORLAU щодо підбиття підсумків роботи (в рамках проєкту) під головуванням заступника Міністра юстиції України Олени Висоцької ;

05 жовтня 2021 року, робоча зустріч начальника міжнародного управління Директорату виправної служби Норвегії Кіма Екхаугена з директором Державної установи «Центр пробації» Олегом Янчуком в рамках співробітництва з Проєктом пробації NORLAU.

25 жовтня та 10 листопада 2021 року, проведено шосту навчальну сесію в рамках реалізації проєктного компоненту «Навчання тренерів (ТoТ)».

19 листопада 2021 року, робоча онлайн зустріч з представниками румунської пробації щодо вивчення румунського досвіду виконання покарань у виді громадських робіт і підготовки пропозицій, які румунські практики можуть бути прийнятними для впровадження в Україні.

29 – 30 листопада 2021 року. проведено сьому навчальну сесію в рамках реалізації проєктного компоненту «Навчання тренерів (ТoТ)».

08 – 09 грудня 2021 року, проведено онлайн нетворкінг «Студії професійного розвитку персоналу. Психологія без парканів».

23 грудня 2021 року, тренінг «Особливості документування осіб, що перебувають у місцях несвободи, та клієнтів пробації» для працівників філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та співробітників Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань Міністерства юстиції України.

28 січня 2022 року, проведено третій Стратегічний форум.

14 – 17 лютого 2022 року, проведено восьму навчальну сесію в рамках реалізації проєктного компоненту «Навчання тренерів (ТoТ)».

 

inco@probation.gov.ua