На Миколаївщині ГО «Пенітенціарна ініціатива» «крокує в ногу» із потребами клієнтів пробаціїНа Миколаївщині ГО «Пенітенціарна ініціатива» «крокує в ногу» із потребами клієнтів пробації

Першим етапом плідної співпраці філії Центру пробації в Миколаївській області з громадською організацією «Пенітенціарна ініціатива» ще у 2018 році була реалізація проекту «Заради життя» щодо профілактики та надання комплексної допомоги особам у конфлікті з законом, які хворі на ВІЛ, туберкульоз чи вірусний гепатит С.

Далі, перейнявшись проблемами та негараздами суб’єктів пробації, очільниця громадської організації Олена Чуприна розширила свій спектр послуг і розпочала роботу щодо надання допомоги клієнтам пробації, їх супроводу до медичних закладів для укладення декларацій з сімейними лікарями. Лише протягом другого півріччя минулого року 55 засуджених, які перебувають на обліку органів пробації на Миколаївщині, обрали свого сімейного лікаря та тепер мають змогу безперешкодно отримувати медичні послуги.

Минулого місяця було зроблено ще один важливий крок до посилення співпраці. Громадська організація «Пенітенціарна ініціатива» здобула перемогу у конкурсі, оголошеному Департаментом соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації (відповідно до Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року), та одержала фінансування на реалізацію проєкту «Соціально-психологічна підтримка осіб з інвалідністю, які знаходяться у конфлікті з законом та перебувають на обліку в органах пробації Миколаївської області».

Це неабияка підтримка для органів пробації Миколаївської області. Адже наразі на обліку перебуває понад 40 осіб з інвалідністю. Тож найближчим часом у рамках реалізації зазначеного проекту таким особам буде надаватися комплексна допомога: психологічна допомога, надання речей та засобів першої необхідності, продуктових наборів та інформаційна підтримка щодо повноцінної реалізації прав осіб з інвалідністю.

Добрих справ та креативних ідей у керівниці громадської організації «Пенітенціарна ініціатива» Олени Чуприни безліч, адже основою усієї її діяльності є особиста емпатійність, відповідальність та громадянська позиція.

«Ми прагнемо бути корисними своїй громаді та тим, хто найбільше потребує підтримки й допомоги. Пробація «бачить» і вирішує проблеми, які інші воліють навіть не помічати. А ми в цьому їм допомагаємо», – говорить пані Олена.