Майже тисяча працівників органів пробації вже стали сертифікованими кураторами з реалізації пробаційних програмМайже тисяча працівників органів пробації вже стали сертифікованими кураторами з реалізації пробаційних програм

25 – 29 листопада 2019 року за підтримки Проектного офісу з питань пробації Міністерства юстиції України проведено черговий тренінг «Розвиток у працівників пробації навичок реалізації пробаційних програм».
Цього разу участь у тренінгу взяло 30 представників уповноважених органів з питань пробації з різних областей України.

Учасники мали можливість познайомитися з теоретичними основами побудови пробаційних програм, теорією мотиваційного консультування, рівнями готовності суб’єкта пробації до змін.

У ході роботи учасники відпрацювали практичні навички формулювання відкритих запитань, рефлексії, підсумку, визначення стадій готовності до змін, а також практичні навички проведення окремих вправ у рамках пробаційних програм.

Наприкінці тренінгу представники відділу пробаційних програм та психологічної допомоги Державної установи «Центр пробації» Юрій Луценко та Тетяна Вережемська відповіли на питання учасників заходу щодо реалізації заходів, передбачених пробаційними програмами та складання оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення.

Усі учасники тренінгу отримали сертифікати та поповнили професійну когорту кураторів пробаційних програм, яких загалом в пробації наразі нараховується 952.
Попереду у них – перші спроби реалізації пробаційних програм на робочих місцях та внесок у виконання державних завдань із забезпечення безпеки суспільства.