Юліана Карбунару, член Ради СЕР, про європейські правила та базові принципи діяльності пробаціїЮліана Карбунару, член Ради СЕР, про європейські правила та базові принципи діяльності пробації
  • Пробація є відповідальністю державної влади.
  • Метою діяльності органів пробації є зниження відсотка повторних правопорушень шляхом встановлення позитивних відносин з правопорушниками.
  • Працівники пробації повинні поважати та враховувати права й інтереси правопорушників, а також забезпечувати мінімальне втручання у їхнє життя.
  • Відсутність дискримінації та повага до індивідуальних особливостей правопорушника.
  • Для повноцінного функціонування служби пробації важливо мати належний авторитет, визнання та адекватне забезпечення.
  • Служби пробації співпрацюють з державними та приватними організаціями, а також місцевими громадами.
Це основні принципи європейських правил пробації, на яких базується діяльність служб пробації в усіх європейських країнах.
Про європейські правила пробації та важливість єдиних підходів у роботі органів пробації в різних країнах, про досвід Румунії та висновки, що є цінними в цілому для всіх, у рамках другої Міжнародної конференції з питань кримінальної юстиції, що відбулась у Києві 18-19 вересня 2019 року, поінформувала учасників заходу Юліана Карбунару, член Ради СЕР (Конфедерації з питань європейської пробації), інспектор пробації Директорату національної пробації Міністерства юстиції Румунії та міжнародний експерт, яка в рамках проєкту ЄС «PRAVO-Justice» надає експертну підтримку розвитку національної системи пробації в Україні.
Зокрема, Юліана Карбунару наголосила, що персонал – це ключовий елемент ефективної пробації. Попри різні очікування у різних країнах від впровадження пробації, обсяг завдань та обов’язків, покладених на працівників пробації, за її словами, мають відповідати структурі, статусу та ресурсам служби пробації.
Детальніше про європейські правила виконання покарань та заходів у громаді, реінтеграції та соціальної адаптації осіб у конфлікті з законом після звільнення з місць позбавлення волі (у презентації експерта – «переселення» і «догляд»), основні принципи добору та професійної підготовки персоналу пробації знайомтесь у презентації Юліани Карбунару: