Перспективи досудової пробації за співпраці із МВС УкраїниПерспективи досудової пробації за співпраці із МВС України

23 липня 2019 року за участі заступника директора Центру пробації Віктора Васюка, начальниці відділу досудової пробації Ірини Карандюк, її заступниці Наталії Пивовар та заступниці начальника управління персонально-довідкового обліку Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України Олени Білої відбулась робоча зустріч, під час якої обговорювались можливості майбутньої співпраці.

На сьогодні, відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про пробацію», на уповноважені органи з питань пробації покладається обовʼязок складати досудову доповідь та подавати її до суду в строк, визначений ухвалою суду. Складання досудової доповіді передбачає дослідження інформації, що характеризує особистість обвинуваченого, у тому числі і історію правопорушень.

На практиці, на складання досудової доповіді, суди часто надають близько 10 днів, що, враховуючи масив необхідної інформації, значно ускладнює даний процес. Наприклад, єдиним достовірним джерелом відомостей про попередні судимості, вік на час першого притягнення до кримінальної відповідальності, повторність, сукупність, рецидив злочинів є інформація з відповідних баз даних Єдиної інформаційної системи МВС. А відповідно до діючого на сьогодні порядку подання інформаційних запитів, здебільшого такі відповіді надходить протягом 30 – 60 днів.
З урахуванням викладеного, представниками Центру пробації було запропоновано Департаменту інформатизації МВС України налагодити співпрацю для надання інформації про притягнення осіб до кримінальної відповідальності за запитами уповноважених органів з питань пробації у найкоротший строк, що значно сприятиме оперативності здійснення правосуддя.
За результатами зустрічі було заплановано підписання протокольного рішення щодо алгоритму обміну інформацією про обвинувачених, що значно сприятиме оптимізації зазначеного процесу.