Усі ми родом із дитинства. Пробація розмальовує його яскравими кольорамиУсі ми родом із дитинства. Пробація розмальовує його яскравими кольорами

Усі ми родом із дитинства. Пробація розмальовує його яскравими кольорами

Це сьогодні Олександр Павленко з Черкас – викладач фізичного виховання в Черкаській приватній загальноосвітній школі «Софія», керівник громадської організації «Долаючи бар’єри», студент Черкаського національного університету, щасливий чоловік і батько трьох дітей. А ще – волонтер пробації.

Та його дитинство, на жаль, залишилося сумним спогадом на все життя: через складні обставини в родині він замість гри у футбол, про яку завжди мріяв, думав про заробітки, а двоюрідний брат, до якого тягнувся Олександр, виявився наркозалежним і давно вже пішов із життя.

Тож де б не був потім Олександр у пошуках кращої долі, завжди думав про своє дитинство і хотів хоч щось зробити, аби вберегти інших дітей від таких страждань і поневірянь. Така нагода випала йому 3 роки тому, коли випадково зустрів свою колишню однокласницю, а на той час – працівника органу пробації, яка займалася виховною роботою з неповнолітніми. Слухаючи її розповіді про підлітків, яких у суспільстві зазвичай називають «складними», розумів, що він їх добре розуміє, бо і сам має подібну історію життя.

Нещодавно Олександр офіційно став волонтером пробації. Як тренер зацікавлює підоблікових органів пробації займатися спортом (боксом, футболом), як батько – з турботою ділиться з ними своїм досвідом подолання труднощів і надає підтримку. У планах на найближче майбутнє – залучення таких неповнолітніх до участі в літніх таборах, що організовуються громадською організацією «Долаючи бар’єри».