“PRAVO-Justice” (Євросоюз)


ПРОЕКТ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ  “PRAVO-JUSTICE”

Чотирьохкомпонентний проєкт міжнародної технічної допомоги ЄС на період до 2021 року, що забезпечує подальшу підтримку прогресу реформ в Україні, досягнутих за результатами попереднього проєкту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»2014-2017 років після Революції гідності 2013-2014 років.

Підтримка ініціатив розвитку пробації Проєкту ЄС визначено у третьому розділі «Виконання рішень судів і виконання кримінальних санкцій»  (Enforcement of judgements and execution of criminal sanctions), що сприяє реалізації розділу 11 Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки через локацію шести експертних місій за участі експертів Великобританії:

 1. Розробки Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту та автоматизації статистики пробації (Піттер Маррей);
 2. Валідації інструменту оцінки ризиків і потреб суб’єктів пробації (Дені Кларк);
 3. Формування кадрової політики (Девід Нот та Сергій Синьогуб);
 4. Розвитку та професійної підготовки персоналу пробації (Кетрін Фуллер);
 5. Розробки професійних стандартів і методик проведення інспектувань підрозділів пробації (критеріїв оцінювання ефективності роботи зі справами суб’єктів пробації)
  (Салі Лестер);
 6. Роботи з громадськими організаціями і волонтерами (Валері МакНерні).

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВРОБІТНИЦТВА У 2022 РОЦІ:

Проведено робочу зустріч з експертами проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» щодо розробки та впровадження проєктів з управління персоналом, зокрема Performance Management System (Управління ефективністю персоналу) та Система добору та відбору персоналу  в рамках виконання Концепції кадрової політики Державної установи «Центр пробації.

Проведено онлайн зустрічі з представниками проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» з метою обговорення подальших планів щодо професійних стандартів працівників пробації та проведення інспектувань щодо адміністративних стягнень.

Проведено онлайн зустрічі з експертом проєкту Валері МакНірні щодо обговорення питань подальшого співробітництва з розвитку волонтерства у пробації.

Проведено онлайн зустріч з представником служби Пробації Англії та Уельсу щодо професійних стандартів працівників пробації та проведення інспектувань.

Проведено робочі зустрічі з національним експертом проєкту Ольгою Сандаковою щодо обговорення проблемних питань щодо професійних стандартів працівників пробації та проведення інспектувань.

Проведено робочу зустріч з представником проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» щодо обговорення результатів проєкту за 2021 рік.

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВРОБІТНИЦТВА У 2021 РОЦІ:

 1. У рамках Місії з «Розробки Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, та автоматизації статистики пробації» (експерт Пітер Мюррей) проведено робочі зустрічі щодо стану розвитку Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, а також інструментів оцінки ризику в пробації Великобританії (OASys) та Нідерландів (GDI).
 2. У рамках Місії «Розробка інструменту оцінки ризиків і потреб суб’єктів пробації» (експерт Денні Кларк) проведено четверту cтадію валідації інструменту оцінки ризиків, збір результатів та консультації з міжнародним експертом.
 3. У рамках Місії «Формування кадрової політики» (національний експерт Сергій Синьогуб) розроблено пілотні ініціативи з адаптації нових працівників пробації протягом перших 3 місяців на посаді за допомогою інструменту наставництва. Філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській та Черкаській областях обрано як пілотні локації, терміни реалізації пілотування 01.07.2021- 30.09.2021.
 4. У рамках Місії «Професійна підготовка та розвиток персоналу пробації» (експертка Кетрін Фуллер) наказом Державної установи «Центр пробації» від 12.03.2021 №252/од-21 затверджено склад робочої з питань навчання та професійного розвитку персоналу пробації. Відбулося три семінари навчання 16 тренерів (ToT) за методикою дистанційного навчання разом з проєктом NORLAU 5. У рамках Місії «Розробка професійних стандартів і методик проведення інспектувань підрозділів пробації (критеріїв оцінювання ефективності роботи зі справами суб’єктів пробації)» (експерт Саллі Лестер) розроблено професійні стандарти за напрямом досудової, ювенальної та наглядової пробації, які наразі проходять пілотування на базі філій (у Вінницькій, Донецькій, Хмельницькій та Харківській областей). Проведено чотири освітньо-інформаційних заходів з метою популяризації професійних стандартів серед керівників підрозділів пробації. Перекладено та розглянуто з експертами інспекційну картку виконання постанов суду про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт. Планується розробка та пілотування стандартів роботи працівників пробації щодо адміністративних стягнень та пенітенціарної пробації.
 5. У рамках Місії «Робота з громадськими організаціями і волонтерами» (експерт Валері МакНерні) проведено робочі зустрічі з експертом проєкту з питань перегляду підходів у розгортанні комунікаційних активностей пробації та забезпечення системності у цій роботі. Проведено зустрічі з обговорення подальших дій в рамках місії «Волонтерство» та адвокаційної кампанії за напрямом волонтерства. Проведено завершальний огляд та аналіз пілотування волонтерської діяльності у м. Дніпрі та Івано-Франківську; проведено українсько-латвійську робочу зустріч щодо обміну досвідом в рамках місії «Волонтерство» при роботі з неповнолітніми; проведено ознайомчу зустріч з розвитку волонтерства у службі пробації Королівства Нідерландів.

Проведено семінар з питань ефективності діяльності підрозділів пробації за міжнародними стандартами на базі приміщення філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області.

РЕЗУЛЬТАТИ СПІВРОБІТНИЦТВА У 2020 РОЦІ:

 1. У рамках Місії з «Розробки Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, та автоматизації статистики пробації» (експерт Пітер Мюррей) надано сприяння у підготовці реєстраторів для Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту. Продовжується робота щодо впровадження Інформаційної системи “Статистичні показники результатів діяльності підрозділів пробації” (запущено у виробничу експлуатацію модулі “Кадрове забезпечення підрозділів пробації”, “Досудові доповіді”, “Коронавірус − COVID-19 “, “Волонтери пробації”.
 2. У рамках Місії «Валідації інструменту оцінки ризиків і потреб суб’єктів пробації» (експерт Дені Кларк) розпочато проведення четвертої валідації інструменту оцінки ризиків.
 3. У рамках Місії «Формування кадрової політики та професійної підготовки персоналу пробації» (експерти Девід Нотт і Кетрін Фуллер) проведено ряд зустрічей із представниками трьох міжнародних проєктів задля оптимізації роботи у напрямі навчання персоналу пробації. Налагоджено співробітництво із Шеффілдським університетом (Великобританія) з питань обміну досвідом щодо проведення дистанційного навчання, онлайн-навчання та навчання практичних працівників (менторства) на робочому місці.
 4. У рамках Місії «Розробка професійних стандартів і методик проведення інспектувань підрозділів пробації (критеріїв оцінювання ефективності роботи зі справами суб’єктів пробації)» (експерт Саллі Лестер) розроблено професійні стандарти за напрямом досудової та наглядової пробації, які наразі проходять пілотування на базі філій (у Вінницькій, Донецькій, Хмельницькій та Харківській областей). Проведено три освітньо-інформаційних заходи з метою популяризації професійних стандартів серед керівників підрозділів пробації. Планується розробка та пілотування стандартів роботи працівників пробації щодо адміністративних стягнень, ювенальної пробації, пенітенціарної пробації.
 5. У рамках Місії «Робота з громадськими організаціями і волонтерами» (експерт Валері МакНерні) розроблено та затверджено Стратегію розвитку волонтерства в пробації та скоординовано роботу щодо створення мережі волонтерів пробації, яка забезпечує співробітництво з уповноваженими органами з питань пробації по всій Україні. Проведено відео-міст волонтерів пробації з України та Латвії для обміну досвідом та підготовлено відеофільми до відзначення Міжнародного дня волонтерів.
 • Також підтримано комунікаційну кампанію: виготовлено 5 промороликів про переваги пробації з лідерами думок, які було представлено у соціальній мережі «Фейсбук» та охоплено понад 60 тисяч цільової аудиторії; на топовому інтернет-ресурсі «ТСН.UA» підготовлено та оприлюднено спецпроєкт – «Про історії успіху» клієнтів пробації; виготовлено соціальний відеоролик «Пробація – це шанс на нове життя»; виготовлено соціальний ролик про пробацію як проєвропейський підхід до роботи з правопорушниками; розроблено бюлетені про результати пробації і перспективи її розвитку, постери про переваги пробації з особливостями залучення волонтерів пробації у цій сфері.
 • 26 лютого 2020 року за підтримки ЄС, МАТРА та NORLAU проведено Перший відкритий форум «Пробація – безпечніше суспільство» на базі приміщення Київської міської ради та КМДА.

НОВИНИ В РАМКАХ ПРОЕКТУ:

01 квітня 2019 року у приміщенні ДУ “Центр пробації” відбулась чергова робоча зустріч з міжнародними експертами ЄС «Pravo-Justice» Кетрін Фуллер і Валері МакНерні з питань реалізації пілотного проекту з розвитку волонтерства в пробації   

04 та 05 квітня 2019 року у філії ДУ “Центр пробації” у Івано-Франківській області за участю міжнародних експертів проекту ЄС «Pravo-Justice» Кетрін Фуллєр та Валері МакНерні відбувся тренінги щодо навичок мотиваційного інтерв’ювання для  працівників, що опікуються питаннями співробітництва з волонтерами  

08 квітня 2019 року у приміщенні ДУ “Центр пробації” відбулась чергова робоча зустріч за участю міжнародного експерта проекту ЄС «Pravo-Justice» Саллі Лестер щодо обговорення проекту Критеріїв інспектування підрозділів пробації з питань досудової пробації  

8 та 10 квітня 2019 року  у приміщенні ДУ “Центр пробації” відбулась чергова робоча зустріч із експертом проекту ЄС «Pravo-Justice» Саллі Лестер з метою доопрацювання Критеріїв проведення інспектування підрозділів пробації та практичне відпрацювання відповідних Критеріїв на базі філії ДУ “Центр пробації” в Хмельницькій області   

11 квітня 2019 року  проведено семінар з питань ефективності діяльності пробації за міжнародними стандартами та обговорення проблемних питань  реалізації таких стандартів в українських реаліях.

14–16 травня 2019 року у приміщені офісу проекту ЄС «Pravo-Justice» відбувся триденний семінар у рамках експертної місії з питань залучення волонтерів за участі міжнародного експерта проекту Валері МакНерні

21 травня 2019 року у приміщенні ДУ “Центр пробації” відбулась чергова робоча зустріч з міжнародним експертом проекту ЄС «Pravo-Justice» Валері МакНерні з питань реалізації пілотного проекту з розвитку волонтерства в пробації 

20 червня 2019 року проведено інтерактивний семінар з питань ефективності діяльності пробації за міжнародними стандартами для керівників підрозділів пробації Черкаській області 

1-5 липня 2019 року  в Чернівцях стартувала Західноукраїнська літня правова школа «Шлях України до Європейського Союзу» Проекту ЄС «Право-Justice» 

10 та 11 липня 2019 року у Києві відбувся тренінг з вдосконалення навичок реалізації комунікаційної стратегії. Учасниками заходу стали відповідальні за інформаційну політику у сфері пробації з усіх областей країни 

18 липня 2019 року у приміщенні ДУ “Центр пробації” відбулась зустріч із міжнародними консультантами Проекту ЄС «Pravo-Justice» Ранделом Бероузом, Юлією Карбунару та Ольгою Сандаковою з метою оцінки виконання завдань Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, які покладено на Центр пробації 

26 липня 2019 року проведено інтерактивний семінар з питань ефективності діяльності пробації за міжнародними стандартами для керівників підрозділів пробації Вінницької області

31 липня 2019 року затверджено Концепцію кадрової політики Центру пробації 

5 та 6 вересня 2019 року відбувся семінар з кадрових питань для працівників, відповідальних за кадрову роботу 

17 та 18 жовтня 2019 року проведено робочі зустрічі з міжнародним експертом проекту ЄС «Pravo-Justice» Саллі Лестер 

21 – 24 жовтня 2019 року візит міжнародного експерта проекту ЄС «Pravo-Justice» Пітера Мюррея до України 

28 – 30 жовтня 2019 року візит до міста Івано-Франківська міжнародної експертки проекту ЄС «Pravo-Justice» Валері МакНірні з метою зустрічі з представниками керівництвом ДП «Електролюкс ЛЛС»  та з міським головою Івано-Франківська 

05 грудня 2019 року, на Дніпропетровщині підведено підсумки реалізації пілотного проєкту з розвитку волонтерства в пробації 

10 грудня 2019 року відбулась робоча зустріч з експертом проекту ЄС «Pravo-Justice» Девідом Ноттом та національним експертом з питань кадрової політики Сергієм Синьогубом 

13 грудня 2019 року на базі філії Центру пробації в Чернігівській області відбувся інтерактивний семінар, за підтримки проекту EU Project “Pravo-Justice” , з питань ефективності діяльності підрозділів пробації за міжнародними стандартами, обговорення проблемних питань та їх реалізація в українських реаліях 

12 та 13 грудня 2019 року відбувся навчальний семінар-тренінг для відповідальних за роботу з персоналом працівників регіональних філій та працівників відділу по роботі з персоналом Центру пробації ⇒ 

14 січня 2020 року за участі міжнародного експерта проєкту ЄС «Pravo-Justice» Саллі Лестер відбулась робоча зустріч, присвячена обговоренню подальших заходів із впровадження стандартів інспектування уповноважених органів з питань пробації за напрямами досудової та наглядової пробації ⇒ 

15 та 16 січня 2020 року відбувся тренінг з проведення інспектування підрозділів в рамках досудової та наглядової пробації відповідно до міжнародних стандартів для працівників підрозділів, у яких відбувається пілотування зазначеного проєкту ⇒ 

Травень 2020 року, надано 12000 медичних масок для працівників органів пробації;

20 травня 2020 року, ZOOM-відеоконференція з міжнародним експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Пітером Мюрреєм для інформування про результати впровадження Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту;

27 травня 2020 року ZOOM-відеоконференція з аудитором проєкту ЄС «ПРАВО-Justice»  Дарюсом Жеруолісом з метою інформування українською стороною про результати проєкту;

16 червня 2020 року, ZOOM відео-конференція з міжнародним експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Валері МакНірні з метою активізації роботи щодо розвитку волонтерства в пробації.

23 липня 2020 року ZOOM відео-конференція з міжнародним експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Пітером Мюррейєм з питань впровадження Єдиного Реєстру засуджених та осіб узятих під варту.

16 та 22 вересня 2020 року, ZOOM відео-конференція з міжнародним експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Валері МакНірні з метою обговорення проєкту документу «Перспективний план розвитку волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією на період 2020-2022 роки».

23 вересня 2020 року, друга відео-конференція з представниками пробації Латвії щодо розвитку волонтерської діяльності в пробації.

24 вересня 2020 року, відео-конференція з представниками проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» з метою обговорення подальших планів щодо професійних стандартів працівників пробації та проведення інспектувань.

28 вересня 2020 року, відео-конференція з міжнародним експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Саллі Лестер щодо організації інформаційних семінарів для керівників філій з питань професійних стандартів пробації.

1, 15 та 16 жовтня 2020 року, інформаційні онлайн-семінари для керівників філій щодо професійних стандартів.

13 жовтня 2020 року, відео-конференція з міжнародним експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Валері МакНірні з метою обговорення проєкту документу «Перспективний план розвитку волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією на період 2020-2022 роки»;

16 жовтня 2020 року, робоча зустріч із експертами проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» щодо обговорення питань, пов’язаних із впровадженням методики оцінки ризиків та потреб, з отриманням відповідних рекомендації щодо її удосконалення.

26 жовтня 2020 року, робоча зустріч із представниками трьох міжнародних проєктів:«ПРАВО-Justice», MATRA, NORLAU щодо обговорення стислого списку професійних навичок, яких має навчитися персонал пробації із використанням вже існуючих програм навчання.

04 листопада 2020 року, відео-конференція з міжнародним експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Валері МакНірні з метою обговорення проєкту адвокаційної кампанії, яку заплановано провести в рамках реалізації Перспективного плану розвитку волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, на період 2020 – 2023 роки;

11 листопада 2020 року, робоча зустріч із експертами проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» щодо обговорення про розгортання професійних стандартів та запуск інспектування;

12 листопада 2020 року, робоча зустріч із національним експертом Сергієм Синьогубом з метою обговорення питань подальшого впровадження кадрової стратегії Центру пробації;

13 листопада 2020 року, відео-конференція з міжнародним експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Данні Кларком з метою обговорення питань щодо четвертої валідації інструменту оцінки ризиків та потреб, вчинення повторного правопорушення;

17 листопада 2020 року, відео-конференція з міжнародним експертом проєкту ЄС  «ПРАВО-Justice» Валері МакНірні з метою обговорення проєкту адвокаційної кампанії, яку заплановано провести в рамках реалізації Перспективного плану розвитку волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, на період 2020 – 2023 роки;

19 листопада 2020 року, відео-конференція з експертом проєкту ЄС «ПРАВО-Justice» Аллою Шуть з метою обговорення питань щодо контролю за заповненням оцінки ризиків та потреб;

24 листопада 2020 року, відео-конференція з метою ознайомлення із практикою дистанційного базового навчання за допомогою викладачів-практиків (practice tutors) та менторів/наставників новим працівникам служби пробації в Об’єднаному Королівстві, яку пропонують викладачі Університету Шеффілд Халлам (Велика Британія);

27 листопада 2020 року, відео-зустріч волонтерів пробації з України та Латвії за сприяння проєкту ЄС «ПРАВО-Justice»;

14 січня 2021 року, робоча зустріч з експертом проєкту з питань перегляду підходів у розгортанні комунікаційних активностей пробації та забезпечення системності у цій роботі;

21 січня 2021 року, друга робоча зустріч з експертом проєкту з питань перегляду підходів у розгортанні комунікаційних активностей пробації та забезпечення системності у цій роботі;

27 січня 2021 року, зустріч з обговорення подальших дій в рамках місії «Волонтерство» та адвокаційної кампанії за напрямом волонтерства;

04 лютого 2021 року, третя робоча зустріч з експертом проєкту з питань перегляду підходів у розгортанні комунікаційних активностей пробації та забезпечення системності у цій роботі;

15 лютого 2021 року,четверта робоча зустріч з експертом проєкту з питань перегляду підходів у розгортанні комунікаційних активностей пробації та забезпечення системності у цій роботі;

24 лютого 2021 року, координаційна зустріч міжнародних проєктів, які працюють у сфері реформування пенітенціарної системи та активно залучені до питань підготовки та професійного розвитку працівників установ виконання покарань та служби пробації в Україні;

02, 10, 18 березня 2021 року, робочі зустрічі з експертом проєкту з питань перегляду підходів у розгортанні комунікаційних активностей пробації та забезпечення системності у цій роботі;

18, 25 березня та 01, 13, 28 квітня 2021 року, робочі зустрічі щодо обговорення професійних стандартів та методики проведення інспекцій;

08 квітня 2021 року, робоча зустріч з обговорення подальших дій в рамках місії «Волонтерство» під егідою проєкту ЄС «Право-Justice» та голландськими експертами;

15 квітня 2021 року, робоча зустріч з Пітером Марреєм щодо стану розвитку Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту;

27 квітня 2021 року, робоча зустріч з міжнародними експертами проєкту ЄС «ПРАВО-Justice»для обговорення результатів реалізації проєкту та завдань на майбутнє в рамках проєктної роботи;

08 червня 2021 року, робоча зустріч щодо ознайомлення із функціонуванням інструментів оцінки повторного правопорушення у відповідних реєстрах служб пробації Великобританії та Нідерландів. 

29 ─ 30 липня 2021 року проведено семінар з питань ефективності діяльності підрозділів пробації за міжнародними стандартами на базі приміщення філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області.

06 грудня 2021 року участь у зустрічі з експертом проєкту Денні Кларком щодо результатів проведення четвертого етапу валідації.

13 грудня 2021 року зустріч з експертами проєкту щодо розробки та впровадження професійних стандартів пробації в Україні.

17 січня 2022 року зустріч сектору адміністративних стягнень з експертами проєкту.

19 січня 2022 року зустріч щодо пріоритетів співпраці проєкту із залученням волонтерів до роботи у службі пробації та погодження плану дій на І півріччя 2022 року.

01 лютого 2022 року зустріч сектору адміністративних стягнень з експертами проєкту.

03 лютого 2022 року зустріч з експертами проєкту щодо розробки та впровадження професійних стандартів пробації в Україні.

 

 

 

inco@probation.gov.ua