Docudays UA – фільми, що мотивують клієнтів пробації до змін у життіDocudays UA – фільми, що мотивують клієнтів пробації до змін у житті
Протягом кількох років Центр пробації плідно співпрацює з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.
Місією Фестивалю є створення можливостей в Україні для людей різних категорій дивитися актуальні документальні стрічки з усього світу. Підбірка відеоматеріалу сприяє:
– формуванню активної громадянської позиції;
– підвищенню рівня обізнаності суспільства про права людини та повагу до людської гідності;
відкритому діалогу про моральні проблеми;
– зміцненню почуття людської гідності та надихає на активні відповідальні дії.
Наразі відповідні кіноклуби створено і на базі 31-го підрозділу пробації в різних областях України. Сотні клієнтів пробації уже переглянули багатьох документальних кінострічок та долучилися до обговорення різних актуальних тем.
За словами пробаціонерів – модераторів кіноклубів, кінострічки Docudays UA нікого не лишають байдужими: хтось по-іншому дивиться на свою історію, інші – починають замислюватися над речами, про які до цього не задумувалися. Зміни відбуваються у світогляді та рішеннях усіх, хто долучається до таких заходів.
Нещодавно фахівці Центру пробації в режимі онлайн провели робочу зустріч із Аллою Тютюник, директоркою департаменту з розвитку мереж Docudays UA, та Тетяною Кулик, координаторкою цього ж департаменту. У ході зустрічі досягнуто домовленість про навчання модераторів кіноклубів для розширеннч такої практики в роботі з правопорушниками, а також можливість залучення міжнародних партнерів (фондів) для створення належних умов та облаштування кіноклубів.
Окрім того, наразі доопрацьовуються методичні рекомендації щодо створення та організації кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA на базі органів пробації.
Метою пробації є не просто забезпечення виконання правопорушником покарання без взоляції від суспільства, а створення можливостей для позитивних змін, що сприятимуть зменшенню ризику вчинення нового правопорушення. Docudays UA – це один із ефективних інструментів роботи з людьми у конфлікті з законом, що сприяє досягненню мети пробації.