“USAID” (США)


У рамках взаємодії Державної установи «Центр пробації» та міжнародної організації «PATH» забезпечено реалізацію міжнародного 5-річного проєкту USAID Serving Life («Заради життя») щодо надання якісних послуг у рамках Комплексного пакету послуг соціально неадаптованим людям з груп ризику, які є наркозалежними, хворими на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусний гепатит С та перебувають у конфлікті із законом.

Діяльність проєкту «Заради життя» спрямована на зменшення ВІЛ, туберкульозу, вірусного гепатиту С серед осіб, які перебувають на обліку
в уповноважених органах з питань пробації.

Консультативні кабінети працюють у 12 пілотних регіонах: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській, Київській областях та в м. Києві.

З особами, які перебувають на обліку в уповноважених органах з питань пробації, проводиться скринінгове анкетування, за результатами якого особи
з ознаками ризикованої поведінки щодо ВІЛ-інфекції, ВГС та з ознаками захворювання на туберкульоз направляються до консультативного кабінету, де в подальшому соціальними працівниками громадських організацій проводиться інформативно-мотиваційне консультування, спрямоване на проходження діагностування захворювань у медичних закладах.

За час роботи консультативних кабінетів проведено 9442 скринінгових анкетувань, за допомогою яких виявлено 5545 громадян з підозрою на ВІЛ-інфекцію, 1683 – громадян з підозрою на туберкульоз, 3519 громадян – з підозрою на вірусний гепатит С. Загалом до медичних закладів направлено 3039 осіб.

Результати співробітництва у 2018 р.:

12.03.2018 р. підписано Угоду про надання технічної допомоги та співробітництво між Державною установою «Центр пробації» та ВБО «Мережа організацій, що працюють в пенітенціарній сфері».

Відкрито 12 консультативних кабінетів для роботи із особами, які мають ризиковану поведінку щодо ВІЛ-інфекції, вірусного гепатиту С та підозру на захворювання на туберкульоз.

Результати співробітництва у 2019 р.:

У 12 регіонах, задіяних у проєкті «Заради життя», додатково відкрито ще 12 консультативних кабінетів для роботи із особами, які мають ризиковану поведінку щодо ВІЛ-інфекції, вірусного гепатиту С та підозру на захворювання на туберкульоз.

У Миколаївській області впроваджено модель індексного тестування партнерів ВІЛ-інфікованих громадян, які перебувають на обліку в уповноважених органах з питань пробації.

З метою убезпечення персоналу уповноважених органів з питань пробації розроблено та запроваджено форму щодо встановлення факторів ризику наявності інфекційних хвороб, яку заповнюють засуджені під час ознайомлення з порядком та умовами відбування покарання. Цією формою користуються всі уповноважені органи з питань пробації.

З метою профілактики зараження на туберкульоз співробітників уповноважених органів з питань пробації розроблено та надіслано для використання у роботі рекомендовані заходи профілактики туберкульозу на робочих місцях.

Результати співробітництва у 2020 р.:

Модель індексного тестування партнерів ВІЛ-інфікованих громадян, які відбувають покарання у громаді, запроваджено в усіх уповноважених органах з питань пробації, де здійснюють свою діяльність консультативні кабінети.

Завдяки ініціативі партнерів проєкту «Заради життя» організовано проведення тестування на ВІЛ швидкими тестами в усіх відділах уповноважених органів з питань пробації, де не створено консультативні кабінети, пересувними бригадами громадських організацій.