На Миколаївщині розпочався триденний тренінг для працівників пробації щодо реалізації проєкту самотестування клієнтів пробації на ВІЛНа Миколаївщині розпочався триденний тренінг для працівників пробації щодо реалізації проєкту самотестування клієнтів пробації на ВІЛ
31 травня 2021 року в с. Коблеве Миколаївської області розпочався триденний тренінг з питань впровадження пілотного проєкту самотестування на ВІЛ серед осіб, які перебувають на обліку в уповноважених органах з питань пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.
Проведення даного тренінгу стало можливим завдяки реалізації проєкту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей у конфлікті з законом», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується міжнародною організацією РАТН у партнерстві з Всеукраїнською благодійною організацією «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері».
Самотестування на ВІЛ клієнтами пробації – це чіткий алгоритм дій, адже від правильності використання слинного тесту залежить вірогідність показу дійсного стану наявності або відсутності хвороби у людини. Тому надважливим є сам процес навчання працівників підрозділів пробації щодо правильності застосування тестів на ВІЛ.
Тренінгове заняття розпочалося з вітального слова Віктора Васюка, заступника директора Державної установи «Центр пробації», та Миколи Гагаркіна, голови правління ВБО «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері». Віктор Анатолійович та Микола Іванович подякували всім учасникам тренінгового заняття за їх небайдужість до здоров’я осіб у конфлікті з законом та особистий свідомий вибір здорового способу життя.
Тренери – Наталія Кожан, консультант проєкту «Заради життя», кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, та Олена Чуприна, виконавча директорка громадської організації «Пенітенціарна ініціатива», у найближчі дні нададуть учасникам тренінгу найактуальнішу інформацію щодо самостійної роботи зі слинними тестами, а також обговорять усі питання, які можуть виникнути у працівників пробації під час спілкування з клієнтами пробації щодо профілактики та виявлення соціально небезпечних хвороб.
Начальник філії Центру пробації в Миколаївській області Олег Вдовиченко зазначив: «Завдяки плідній співпраці та чіткій взаємодії партнерів, впевнений, що пілотний проєкт із самотестування на ВІЛ слинними тестами особами, з числа клієнтів пробації м. Миколаєва та Миколаївської області, приречений на успіх».