Зі святом Дня Незалежності Грузії – 26 травня!Зі святом Дня Незалежності Грузії – 26 травня!
🇬🇪🇺🇦
Команда Державної установи “Центр пробації” вітає команду Національного агентства з питань попередження злочинності та пробації Грузії та усіх громадян Грузії із святом Дня Незалежності Грузії – 26 травня!
Користуючись нагодою, інформуємо, що Державною установою “Центр пробації” ближчим часом буде ініційовано грузинсько-українські робочі консультації для узгодження позицій щодо установлення міжвідомчого партнерства з наступних питань:
– електронний моніторинг в рамках пробації стосовно різних цільових груп правопорушників залежно від рівня їх ризику шкоди;
– впровадження нагляду за умовно-достроково звільненими, відповідні підзаконні нормативно-правові акти та інструменти пробації;
– вивчення досвіду грузинська пробація у так званих Залах державної служби (Public Service Halls), що розташовані у великих містах Грузії;
– волонтери в пробації, їх роль, можливості і повноваження;
– обмін досвідом щодо організації діяльності Модельних офісів пробації в Україні та досвід щодо нових підходів у роботи з правопорушниками.
Потреба в подальшому створенні умов для розширення міжнародного двостороннього співробітництва у галузі громадських санкцій і заходів (пробації) із зарубіжними державами обумовлена тим, що 12 квітня 2021 року у Верховній Раді України зареєстровано два нових законопроекти за реєстр. №5359 і № 5360 щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавленню волі та створення умов для зниження рецидивної злочинності.
Це потребує професійності у зусиллях української пробації під час підготовки необхідних пропозицій Міністерству юстиції України, базуючись на міжнародних стандартах і практиках інших країн, зокрема країн-членів Конфедерації європейської пробації (СЕР), якою є “пробаційна сім’я” грузинського народу.
Крім цього, Державна установа “Центр пробації” залишається прихильною до реалізації положень статей 4, 6, 14 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і завдання 1.4.3.1. Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО, затвердженої Указом Президента України від 11 травня 2021 року за № 189, відповідно до якого необхідно продовжити роботу щодо створення ефективної служби пробації в Україні.
Нагадуємо, що в рамках розширення міжвідомчого міжнародного двостороннього співробітництва щодо політики громадських санкцій і заходів Державною установою “Центр пробації” вже укладено два меморандуми із румунською і латвійською сторонами у травні 2021 і 2019 роках відповідно. Ці ініціативи стали можливими за підтримки норвезького Проєкту Пробації NORLAU.
Саме так ми робимо суспільство безпечнішим з урахуванням національних інтересів
Відділ міжнародного співробітництва
Центр пробації
Влад Клиша
org@probation.gov.ua