Вже традиційно в кожну другу суботу вересня в нашій державі відзначають День українського кіноВже традиційно в кожну другу суботу вересня в нашій державі відзначають День українського кіно
Вітчизняне кіно в останні роки стрімко розвивається. З метою його популяризації організовано багато кінофестивалів, один з яких – Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA., партнерами якого вже декілька років є Державна кримінально-виконавча служба України та Державна установа «Центр пробації».
Уперше цей фестиваль під назвою «Дні кіно про права людини» відбувся 2003 року. Організатори від початку вирішили, що покази відбуватимуться не лише в столиці, а й у регіонах України, серед цільової аудиторії будуть і ті хто з певних причин порушив права інших людей, – засуджені.
Наразі в 37 підрозділах Державної установи «Центр пробації» створено відповідні кіноклуби. Це дає можливість клієнтам пробації дивитися найталановитіше документальне кіно з усього світу, обговорювати проблеми, порушені авторами, та шукати шляхи їх вирішення, а також сприяє розвитку їх критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.
Цього року програма фестивалю складається здебільшого з неігрових фільмів. Після показів у Будинку кіно в Києві з 24 по 30 вересня фестиваль вирушить у подорож областями України.
Кіно — це мистецтво, яке здатне формувати національну свідомість, та доносити правду через екрани. І долучитися до цього мистецтва може кожен бажаючий.
Приємного всім перегляду улюблених кінострічок!