Проєкт «Заради життя» на Миколаївщині: тестування, консультування, плюс продуктові набориПроєкт «Заради життя» на Миколаївщині: тестування, консультування, плюс продуктові набори
🔑З 1 липня поточного року поновлено роботу консультативного кабінету, що функціонує на базі Корабельного районного відділу пробації в Миколаївській області.
У зв’язку із загальнодержавним карантином через епідемію коронавірусу роботу консультативного кабінету тимчасово було призупинено. Наразі працівники консультативного кабінету забезпечені засобами індивідуального захисту й антисептиками та проводять відповідну роботу з клієнтами пробації із дотриманням усіх вимог щодо спілкування у захисних масках, соціальної дистанції, дезінфекції приміщень бактерицидними лампами тощо.
👨‍🏫👥 3-4 вересня поточного року відбувся моніторинговий візит керівництва Центру пробації та ВБО «Мережа організацій, які працюють в пенітенціарній сфері» до Корабельного та Центрального відділів пробації філії Центру пробації в Миколаївській області, у рамках якого вивчено стан надання пакету послуг з ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусних гепатитів громадянам, які перебувають на обліку в службі пробації.
Під час зазначених візитів проведено тренінги для співробітників органів пробації з питань стану епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів у світі та в Україні, профілактики професійного інфікування на туберкульоз та порядку анкетування громадян з метою виявлення ризикованої поведінки стосовно ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів і захворювання на туберкульоз. Участь у тренінгах взяли 21 співробітник підрозділів пробації.
💻Про особливості роботи консультативного кабінету в умовах епідемії та результати надання пакету послуг з ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусного гепатиту С особам, які перебувають на обліку в уповноважених органах пробації Миколаївщини, та індексного тестування на ВІЛ партнерів ВІЛ-інфікованих осіб 4 вересня говорили в режимі онлайн-наради партнери проєкту РАТН «Заради життя» (що реалізується в україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)).
🤝Участь у нараді взяли: заступник директора Центру пробації Віктор Васюк, начальник філії Центру пробації в Миколаївській області Олег Вдовиченко, голова правління ВБО «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері», керівник напрямку «Пробація» проєкту «Заради життя» Микола Гагаркін, керівник проекту РАТН «Заради життя» та ГО «Пенітенціарна ініціатива» Олена Чуприна, директор КНП ММР «Центр соціально-значущих хвороб» Тетяна Динник, представники Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, обласного і міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного товариства Червоного Хреста України та інші.
🗣Під час наради учасники обговорили питання щодо проблем, що виникли з наданням пакету послуг громадянам, які знаходяться на обліку в службі пробації, та організацією індексного тестування на ВІЛ партнерів ВІЛ-інфікованих осіб у зв’язку із епідемією COVID-19.
💉🧾У рамках реформи охорони здоров’я КНП ММР «Центр соціально-значущих хвороб» отримало пакети медичних послуг, до яких входять консультування та тестування на ВІЛ, диспансерний нагляд, лікування ВІЛ-інфекції, первинне обстеження осіб з підозрою на туберкульоз та при наявності ознак захворювання, їх лікування. Це дає змогу при виявленні громадян, які перебувають на обліку в службі пробації та мають підозру на зазначені захворювання, направляти безпосередньо до КНП ММР «Центр соціально-значущих хвороб».
❗️Однак епідемія коронавірусу внесла свої корективи в порядок надання таких послуг. Особливо це стосується організації індексного тестування на ВІЛ партнерів ВІЛ-інфікованих осіб. Відповідно, виконавці проєкту запроваджують нові методи взаємодії з клієнтами пробації: бесіди за допомогою телефонного зв’язку, повідомлення по вайберу, СМС-повідомлення, консультування на свіжому повітрі та інше.
📈Важливим досягненням учасники проєкту вважають також вирішення питання про надання матеріальної допомоги ВІЛ-інфікованим, індексним партнерам, хворим на туберкульоз та вірусні гепатити. Так, 35 осіб з числа клієнтів пробації уже отримали продуктові набори.
✅В цілому, протягом останнього року реалізації проєкту «Заради життя» в Миколаївській області було проанкетовано 341 суб’єкта пробації Центрального, Заводського, Корабельного, Вітовського та Миколаївського районних відділів пробації. За результатом скринінгового анкетування виявлено підозру на ВІЛ у 231 особи, на вірусний гепатит С – у 131 особи та у 61 особи – на туберкульоз (з них 8 осіб звернулося до медичного закладу для надання кваліфікованої лікарської допомоги). У консультативних кабінетах пробації безкоштовно проведено тестування швидкими тестами на ВІЛ 117 особам. Усі клієнти пробації отримали професійні консультації з питань ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусного гепатиту С.
✅Окрім того, партнери філії Центру пробації в Миколаївській області – громадська організація «Пенітенціарна ініціатива», здійснила виїзди до шести підрозділів пробації області, де швидкими тестами протестовано на ВІЛ ще 55 клієнтів пробації області.
Робота в даному напрямі триває.