Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку.💪🏋️Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку.💪🏋️

Професійні спортсмени або ж просто ті, хто не уявляє свого життя без фізичних вправ та спорту є і в нашому багатотисячному колективі пробаціі. Це й не дивно, адже виключити спорт з нашого життя ми не можемо. Але, коли за вікном панує чудова весняна погода, а уряд запровадив низку обмежень (щодо перебування людей у громадських місцях, рекреаційних зонах і на спортивних майданчиках), багатьох спортсменів непокоїть: де можна тренуватися у цей період, а де – ні.

Тож ми спробуємо відповісти на деякі питання в цьому руслі.

📌Чи можна бігати на вулицях?

Можна, проте з 6 квітня 2020 року постанова забороняє переміщення групи більше ніж з двох осіб. Отже, бігати по троє й більше людей вулицями не варто.

📌Чи можна бігати в парках та інших рекреаційних зонах?

Заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон. Проте їх можна відвідувати під час вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності.

📌Чи можна бігати в лісі?

Так, бігати в лісі можна, оскільки він не є лісопарковою зоною, відвідування якої заборонено постановою.
Також, бігати в лісі можна у тих зонах, де немає естетично цінних ландшафтів, призначених для масового відпочинку населення. Перед пробіжкою варто перевірити статус місця, в якому зібралися бігати, зокрема в реєстрі зелених зон.

📌Чи можна бігати на стадіонах?

Уже з 4 квітня 2020 року Постанова заборонила відвідування спортивних і дитячих майданчиків. Тому спринти й іншу трекову роботу готуйтеся робити поза стадіонами.

📌Чи потрібні маски під час пробіжки?

Постанова забороняє з 6 квітня 2020 року перебування в громадських місцях без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски. Громадське місце, відповідно до законодавства, це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, зокрема під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.
Вулиця громадським місцем не є, проте зупинка громадського транспорту на цій вулиці може вважатися громадським місцем, тому радимо оббігати зупинки швидше та звернути увагу на ризик застосування штрафів у разі бігу та просто прогулянок без маски по вулицях.

📌Чи завжди потрібно виходити на пробіжку з документами?

Постанова забороняє перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Всім спортсменам пробаціі бажаємо гарного настрою, міцного здоров’я та не втрачати форму!💪💪💪