Відпрацьовано інноваційні підходи та методи проведення інспектування підрозділів пробаціїВідпрацьовано інноваційні підходи та методи проведення інспектування підрозділів пробації

15 та 16 січня відбувся тренінг з проведення інспектування підрозділів в рамках досудової та наглядової пробації відповідно до міжнародних стандартів для працівників підрозділів, у яких відбувається пілотування зазначеного проєкту.

Головним спікером тренінгу виступила міжнародна експертка проекту ЄС «PRAVO – Justіce» Саллі Лестер, яка надає сприяння в розробленні критеріїв проведення інспектування підрозділів пробації та ведення справ суб’єктів пробації в Україні.

Захід відбувався в форматі відкритого діалогу та практичного опрацювання карток інспектування діяльності підпорядкованих підрозділів відповідно до визначених критеріїв за зазначеними напрямами діяльності, на основі яких планується проводити якісний аналіз роботи органів пробації для досягнення визначених законодавством завдань та мети.

Завдяки активній участі кожного учасника у загальному дискурсі та за сприяння експерта вдалося віднайти найбільш доцільні підходи до проведення інспектування, враховуючи існуючий досвід та усталені моделі у реалізації зазначеного напряму.

Довідково: “Розробка стандартів проведення інспектувань підрозділів пробації (критеріїв оцінювання ефективності роботи зі справами суб’єктів пробації)” є однією з 5 місій проєкту ЄС «PRAVO – Justіce» (експерт Саллі Лестер). В рамках місії було розроблено проект шести Стандартів інспектувань в наглядовій пробації та один – в досудовій (завдання 4.2.4. Паспорту: реформа пенітенціарної системи та пробації).

Метою інспектування є не тільки оцінювання стану роботи підрозділу та окремих працівників, а й надання рекомендацій щодо забезпечення ефективної реалізації покладених функцій і завдань. Стандарти інспектування містять у собі показники, які дають можливість дати оцінку та охарактеризувати роботу підпорядкованих працівників. Вони є єдиними для всіх без винятку підрозділів та відбивають у собі ідеальну модель роботи працівника пробації, практичну реалізацію якої вимагають не лише чинне законодавство та відомчі нормативно-правові акти, а й місія та перспективи розвитку пробації, прагнення удосконалення діяльності, орієнтування на клієнта та забезпечення безпеки суспільства.