Біла Церква – приклад конструктивного діалогу та «майданчик» для запровадження пілотів із розвитку пробації в УкраїніБіла Церква – приклад конструктивного діалогу та «майданчик» для запровадження пілотів із розвитку пробації в Україні

Через тиждень заплановано офіційне відкриття модельного офісу пробації в місті Біла Церква на Київщині, при облаштуванні приміщення для якого враховано міжнародні стандарти та створено максимально комфортні умови для роботи з клієнтами пробації з метою зміни їх поведінки і стилю життя, а також реінтеграції та соціальної адаптації в громаді.

Зазначений офіс, в якому функціонуватиме Білоцерківський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в місті Києві та Київській області, є надзвичайно важливим для міста та унікальним для України (з точки зору як архітектурного рішення, так і у питаннях надання послуг).

Офіс створено в рамках проєкту NORLAU «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні».
Керівник NORLAU Проєкту Пробації Віллі Гілл сьогодні, 25 листопада 2019 року, під час робочої зустрічі з мером Білої Церкви зазначив, що реалізація такого проєкту стала можлива, в тому числі, і завдяки зацікавленості міської ради на чолі з головою Геннадієм Диким у забезпеченні безпеки в місті та організації належної роботи з правопорушниками для профілактики злочинності.

Він схвально оцінив реалізацію пілоту, результатом якого є відкриття модельного офісу. Окрім того, міжнародний експерт поінформував присутніх про те, що наразі у Міністерство юстиції Норвегії подано заявку на продовження Проєкту. Білоцерківський підрозділ Центру пробації також включено до заходів для подальшого його впровадження в Україні. А відтак – і нових інвестицій у безпеку міста.
Директор Центру пробації Олег Янчук подякував міжнародним партнерам та представникам мерії за розуміння важливості питань пробації та підтримку у створенні модельного офісу. Зокрема, очільник державної установи наголосив, що такі заходи:
– мотивують персонал пробації до ефективної та результативної діяльності;
– позитивно впливають на самих клієнтів пробації, які розуміють і відчувають, що громада намагається їх підтримати, а не засудити та просто покарати;
– об’єднують громаду задля підвищення своєї безпеки;
– демонструють для інших регіонів ефективність взаємодії органів пробації з органами місцевого самоврядування та партнерськими організаціями.
У свою чергу, міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий зазначив, що відкриття такого офісу є важливим кроком у профілактиці злочинності, підвищує рівень життя в місті з точки зору безпеки та сприяє розвитку міста.

«Якщо ми зможемо запобігти новим злочинам, то жителі нашого міста не зазнають психологічних, фізичних і матеріальних втрат. Жертв злочинів стане значно менше», – сказав Геннадій Дикий.
Його заступниця Інна Новогребельська додала, що для вирішення зазначеного питання у міській раді було створено робочу групу, яка спільно з органом пробації та іншими зацікавленими сторонами розробила цільову програму з профілактики злочинності в місті. Затвердити її планують на найближчій сесії міськради.

… Як своєрідний підсумок плідної роботи із розвитку пробації в Білій Церкві міський голова та його заступниця отримали запрошення на відкриття модельного офісу. А на перспективу – озвучені наміри для підтримки й інших проєктів.

Білоцерківська міська рада Олег Янчук Oleg Melnichenko Катерина Денисюк Влад Клыша NORLAU Probation Project Проект Пробації Willy Giil Ольга Якименко