Національний та міжнародний досвід об’єднають заради підвищення рівня підготовки засуджених до звільнення з місць позбавлення воліНаціональний та міжнародний досвід об’єднають заради підвищення рівня підготовки засуджених до звільнення з місць позбавлення волі

Таке рішення було прийнято нещодавно під час робочої зустрічі першого заступника директора Центру пробації Ірини Яковець із норвезьким радником проєкту NORLAU Сірі Фьортофт. Темою обговорення була оцінка досягнень та планів подальшого співробітництва щодо реалізації проєкту NORLAU в частині питань пенітенціарної пробації.

В цілому Ірина Яковець схвально оцінила напрацювання, розроблені за сприяння Проєкту у рамках діяльності Робочих груп у містах Біла Церква (на Київщині) та Харків. Однак, для підвищення можливостей засуджених у їх підготовці до звільнення з місць позбавлення волі та успішній їх ресоціалізації й соціальній адаптації у громаді запропоновано об’єднати зусилля міжнародних проєктів та національних громадських інституцій, що надають суттєву підтримку у розвитку національної системи пробації в Україні, а саме – NORLAU, PRAVO-JUSTICE, EDGE та FREE ZONE; комбінувати розроблені за їх сприяння інструменти роботи із особами у конфлікті із законом.

Пілотувати зазначені механізми заплановано на базі УВП №35 у м. Біла Церква та УВП №54 у м. Харків.
Окрім того, у ході зустрічі українською стороною також запропоновано опрацювати питання можливості створення на базі установ виконання покарань спеціальних освітніх кімнат (хабів) з можливістю онлайн-підключення до мереж центрів зайнятості, соціальних служб та освітніх порталів.

Такі заходи дозволять розширити можливості для отримання корисної інформації й вирішення потреб засуджених ще під час їх перебування в установі.
Ірина Яковець Siri Fjørtoft Artem Babak Влад Клыша NORLAU Probation Project Проект Пробації EU Project “Pravo-Justice” FREE ZONE