Повторна злочинність неповнолітніх: узгоджено підходи до проведення оцінки ризиківПовторна злочинність неповнолітніх: узгоджено підходи до проведення оцінки ризиків

29 серпня 2019 року відбулась робоча зустріч, присвячена обговоренню проведення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення неповнолітніми засудженими, які відбувають покарання у виді позбавлення волі.

ДУ «Центр пробації» представляли: директор Цетру пробації Олег Янчук (Oleg Yanchuk), його заступник Олена Суботенко, начальник відділу пробаційних програм Юрій Луценко та провідний фахівець сектору ювенальної пробації Олег Садовський.

Участь у зустрічі також взяли радники з питань пробації Проектного офісу Міністерства юстиції України Тетяна Журавель та Олена Войніч, а також представники Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Валерий Каливошко (Valery Kalivoshko) та Олександр Гужва.

Під час зустрічі учасники обговорювали методичні та прикладні аспекти застосування оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення неповнолітніми засудженими, які відбувають покарання у виді позбавлення волі.

Використання такого інструменту має суттєве значення для складання індивідуального плану соціально-виховної роботи із засудженими, що дозволить обрати найбільш ефективні методи та підходи для подальшої роботи з їх виправлення та ресоціалізації.

Після внесення пропозицій і зауважень кожної зі сторін, учасники досягли згоди щодо усіх аспектів рекомендацій та висловили певність, що поширення практики їх застосування значно сприятиме зниженню рівня рецидивної злочинності та сприятиме забезпеченню безпеки суспільства в цілому.