Про досудову доповідь: від «А» до «Я» розповіли практичні фахівціПро досудову доповідь: від «А» до «Я» розповіли практичні фахівці

Про досудову доповідь: від «А» до «Я» розповіли практичні фахівці

У рамках українсько-канадського проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE) Проектним офісом з питань пробації Міністерства юстиції України за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та компанії Агрітім Канада Консалтинг виготовлено навчальний фільм про досудову пробацію.

У зазначеному відеоматеріалі розкрито зміст та правові підстави складання досудової доповіді, узагальнено міжнародний досвід та особливості розробки такого вітчизняного інструменту пробації, висвітлено ключові аспекти взаємодії всіх учасників кримінального процесу при складанні досудової доповіді, наведено практичні поради щодо вирішення дискусійних чи робочих питань, які іноді виникають при складанні такого документу, а також зазначено переваги застосування інституту пробації.

Суть порушених питань розкрили міжнародні експерти – Танія Лей Санфорд Аммар, директор Агрітім Канада в Україні, керівник Проекту EDGE, та Торольв Грусет, суддя, експерт NORLAU Проекту Пробації, а також практики із різних сфер: директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук, суддя Жовтневого районного суду м. Полтави Віталій Микитенко, прокурор Генеральної прокуратури України Олег Троян, адвокат, Голова Ради адвокатів Чернігівської області Галина Якуба та суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду України Лев Кишакевич.

Фільм про досудову пробацію та особливості застосування досудової доповіді буде корисним як для персоналу органів пробації, так і для адвокатів, прокурорів та суддів.
Правильне розуміння усіма учасниками кримінального процесу значення досудової доповіді сприятиме поширенню такої практики та прийняттю судами справедливого й виваженого рішення при визначенні міри покарання правопорушнику за вчинений злочин.