9 листопада 2022 року відбулася робоча зустріч з розробки спеціальних інструментів і програм для роботи з засудженими за злочини проти основ національної безпеки України9 листопада 2022 року відбулася робоча зустріч з розробки спеціальних інструментів і програм для роботи з засудженими за злочини проти основ національної безпеки України
У зустрічі взяли участь директор Державної установи «Центр пробації», Олег Янчук, заступник директора Центру пробації Олена Суботенко, заступник начальника департаменту з питань кримінальних покарань Міністерства юстиції України Наталія Рибалко та начальник управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Валерій Калівошко.
Учасниками було розглянуто найбільш дотичний до колабораційної проблематики міжнародний досвід, який свідчить про відсутність універсальної моделі роботи з такими засудженими і необхідність проведення національних досліджень у цій сфері.
Сектором психологічної допомоги та інновацій в пробації презентовано концепцію дослідження колабораційної поведінки з метою вивчення типології колаборантів та впливу різноманітних індивідуально-психологічних та соціально-демографічних чинників, що стимулюють колабораціонізм.
Також присутні обговорили питання необхідності розробки спеціальних інструментів і програм для таких осіб, які враховують особливості їх поведінки та психології.
Через воєнний стан в Україні кількість осіб засуджених за колабораційну діяльність, має тенденцію до зростання. На майбутнє ми маємо за мету проводити ефективну соціально-виховну роботу із цією категорією правопорушників для попередження таких явищ в українському суспільстві.