Кримінально-правові, кримінологічні та кримінально-виконавчі заходи попередження злочинностіКримінально-правові, кримінологічні та кримінально-виконавчі заходи попередження злочинності

24 листопада 2023 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція “Кримінально-правові, кримінологічні та кримінально-виконавчі заходи попередження злочинності”.

 

У заході, що пройшов на базі Одеського державного університету внутрішніх справ, взяли участь понад 100 провідних науковців, практичних працівників, магістрів, студентів та курсантів закладів вищої освіти України.

 

Робота Всеукраїнської конференції була сконцентрована на таких напрямах: проблеми кваліфікації окремих кримінальних правопорушень: реалії сучасності; особливості запобігання злочинності в умовах воєнного стану; пенітенціарна система України: ризики та шляхи їх подолання.

 

Під час заходу учасники долучились до обговорення актуальних на сьогодні питань. 

 

У межах конференції з доповіддю, виступила начальник філії Державної установи “Центр пробації” в Одеській області Ольга Боровська. Її доповідь була присвячена пробаційному нагляду, як новому виду кримінального покарання. 

 

Ольга Боровська наголосила, що такий вид покарання може бути призначений лише за кримінальні проступки або злочини невеликої тяжкості. Також звернула увагу присутніх, що його запровадження сприятиме гуманізації пенітенціарної системи України та розширенню можливостей для виправлення особи без ізоляції від суспільства. І надасть змогу виконати рекомендації Ради Європи про необхідність оптимізації пенітенціарної системи і зменшення кількості засуджених.