23 травня 2023 представники Центру пробації та Нідерландсько-українського проєкту МАТРА «Пробація та альтернативні види покарань в Україні» підбили підсумки шестирічної співпраці.
Участь підсумковій онлайн – конференції від Центру пробації взяли: директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук, працівники апарату та уповноважених органів з питань пробації.
До обговорення долучилися Ханс ван ден БЕРГ, менеджер проєкту (Центр міжнародного правового співробітництва), Кун Гоен, програмний менеджер Нідерландського Гельсінського комітету, міжнародні експерти, керівництво Центру суддівських студій та представники Національної школи суддів України.
«За шість років нашої співпраці спочатку сталася пандемія, а потім війна, яка йде зараз, але ми не зупинялися, ми реалізовували цілі проєкту – підвищували потужність української служби пробації», – у своїй вітальній промові зазначив Ханс ван ден БЕРГ. Продовжуючи, він акцентував на досягненнях спільних робочих груп, де за стіл переговорів сіли судді, представники органів пробації та прокуратури. Мета таких нарад – обговорити можливості впровадження в Україні альтернативні види покарання, що є більш прийнятними для країни, оскільки значною мірою позбавлені тих негативних наслідків для особи та суспільства, які властиві позбавленню волі.
Директор Центру пробації Олег Янчук закцентував на досягненнях та здобутках, які вплинули на розвиток української пробації: «Ми навчилися позиціювати себе не просто як служба, яка існує в державі, а як служба, яка працює в громаді, для громади та разом з громадою. Тільки так ми можемо досягти результатів» – підсумував свій виступ Олег Янчук.
Під час зустрічі було учасники обговорили уроки, історії успіху та здобутки за шість років діяльності проєкту МАТРА «Пробація та альтернативні види покарань в Україні» та можливі перспективи подальшого співробітництва, для чого були визначенні першочергові заходи та ідеї, на яких варто акцентувати увагу для сталого розвитку пробації в Україні.
Довідково: Нідерландсько-український проєкт МАТРА є міжнародним проєктом експертної допомоги, що реалізується Центром міжнародного правового співробітництва (CILC, Нідерланди), Нідерландським Гельсінським комітетом (NHC) та Центром Суддівських студій (CJS, Україна)