Курс України на євроінтеграцію включає у себе практичні кроки з досягнення гендерної рівності, у тому числі у сфері трудових відносин.
Тож,
– дотримуючись вимог законів України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»,
– на виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» (від 09.10.20 № 930) та Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року та затвердження операційного плану з її реалізації на 2022-2024 роки» (від 12 .08.2022 р. № 752-рс),
– з урахуванням положень міжнародних документів, ратифікованих Україною, у т.ч. – Стамбульської Конвенції,
у Державній установі «Центр пробації» здійснює свою діяльність уповноважений з гендерних питань – радник керівника Державної установи «Центр пробації», а від сьогодні розпочала роботу робоча група з гендерних питань.
21 вересня 2022 року в Центрі пробації відбулося установче засідання робочої групи з гендерних питань, основна мета діяльності якої є створення передумов та надання рекомендацій керівництву для дотримання гендерного балансу у всіх аспектах трудових відносин в організації.
Уповноважений з гендерних питань – радник керівника Державної установи «Центр пробації» Олена Суботенко звернула увагу учасників зібрання на ті питання, що потребують першочергового розгляду:
– організацію та проведення щорічного гендерного аудиту в Центрі пробації;
– забезпечення підвищення рівня обізнаності працівників органів пробації з гендерних питань;
– організацію оперативного реагування на звернення працівників з питань, що стосуються захисту рівних прав чоловіків і жінок.
Ці та інші заходи є обов’язковими та визначені як основні завдання діяльності як Радника, так і робочої групи.
На засіданні також відзначено роль Профспілкової організації персоналу Державної установи «Центр пробації» у захисті прав співробітників, запобіганні дискримінації за ознакою статі та підтримці ініціатив, що сприятимуть забезпеченню рівних прав для працівників органів пробації обох статей.
Члени робочої групи визначили пріоритетними на 2022 рік такі заходи як проведення щорічного гендерного аудиту в Центрі пробації у частині оцінки звітності, організацію дослідження для визначення рівня обізнаності працівників органів пробації з гендерних питань, що дозволить сформувати плани інформаційно-освітніх заходів на 2023 рік.