17 лютого 2023 року відбулася робоча нарада керівників філій Державної установи «Центр пробації»17 лютого 2023 року відбулася робоча нарада керівників філій Державної установи «Центр пробації»
У переддень наради начальники філій взяли участь у Міжнародній конференції «Пробація – новий імпульс реформи», організованої міністерствов юстиції України за підтримки Проєкту ЄС Pravo-Justic. Під час заходу було, зокрема презентовано стратегічні завдання розвитку пробації, йшлося про очікування держави, суспільства та міжнародної спільноти від реформи.
У цілому, Олег Янчук позитивно оцінив діяльність Державної установи “Центр пробації” та її підрозділів. Він акцентував увагу на основних здобутках пробації у 2022 році та розповів про плани щодо її реформування на найближчій період.
Олег Мельниченко, перший заступник директора Державної установи «Центр пробації», підкреслив важливість обговорення з представниками місцевих органів влади питань співпраці у вирішенні потреб розвитку пробації на рівні громад. Він також зосередив увагу присутніх на матеріально-технічного забезпеченню підрозділів пробації та шляхах його покращення.
Тетяна Кічата, заступниця директора Центр пробації, акцентувала увагу учасників наради на роботі в Єдиному Реєстрі засуджених та осіб, узятих під варту. Наразі це завдання виконано на 90% – більше 500 тисяч діючих та архівних справ вже внесено до Реєстру. Триває робота з актуалізації даних справ клієнтів пробації. Розвиток цифровізації також відбувається за рахунок впровадження системи електронного документообігу «Megapolis.Doc.Net».
У свою чергу, Віктор Васюк, заступник директора Центру пробації, обговорив із керівниками філій проблемні питання діяльності пробації, зокрема організацію виконання судових рішень в умовах воєнного стану, поінформував про перспективи удосконалення нормативної бази.
Під час свого виступу Олена Суботенко, заступниця директора Центру пробації, акцентувала увагу на важливості питання з реалізації пробаційних програм, заходів соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації, а також окреслила деякі питання розвитку пробації, зокрема з підвищення професійної компетентності персоналу.
У межах порядку денного було підбито підсумки за всіма напрямами діяльності пробації, узагальнено досягнення, окреслено проблемні моменти, та основні завдання на 2023 рік. Як зазначив Олег Янчук, завдання, визначені пріоритетними, мають на меті забезпечити подальший розвиток національної системи пробації.