Навчання волонтерів для волонтерів пробації



Навчання волонтерів для волонтерів пробації

07 грудня 2023 року на базі Центру пробації відбувся інформаційно-навчальний онлайн-захід для волонтерів пробації.

Захід було проведено з метою інформування волонтерів про особливості роботи з суб’єктами пробації, які вчинили злочини проти основ національної безпеки України. Учасниками заходу стали понад 100 волонтерів пробації з усієї країни.

У зв’язку з російським вторгненням на територію України питання врахування соціально-психологічних особливостей засуджених за злочини проти основ національної безпеки стає все актуальнішим. Зокрема додаткової уваги потребує організація індивідуальної роботи з цією категорією засуджених, у тому числі – із залученням волонтерів пробації. Адже згідно зі статистикою, станом на 01 жовтня 2023 року на обліку органів пробації перебувало 1154 особи, засуджених за злочини проти основ національної безпеки. 

Зі вступним словом до учасників звернулась Олена Суботенко, заступник директора Державної установи “Центр пробації”. Вона зазначила: “Засуджені цієї категорії мають певні соціально-психологічні особливості, які прямо впливають на досягнення мети покарання та організації індивідуальної роботи з такими засудженими”.

 

Під час заходу працівники пробації виступили відповідно до своїх напрямів:

Світлана Атрощенко презентувала результати пілотного психологічно дослідження соціально-демографічних, індивідуально-психологічних та інших особливостей суб’єктів пробації з-поміж колаборантів.

Тетяна Вережемська ознайомила учасників з особливостями реалізації заходів соціально-виховної роботи відносно осіб, які вчинили злочини проти основ національної безпеки України.

Юлія Жданова розповіла про залучення до соціально-виховної роботи із особами, які вчинили злочини проти основ національної безпеки України, волонтерів пробації та партнерських організацій. Вона також наголосила, що Інформацію щодо волонтерства в пробації  можна знайти на сайті пробації 👉  https://www.probation.gov.ua/?page_id=43 

та Telegram-каналі «Волонтерство в пробації» 👉 https://t.me/Volunteeringinprobation 

 

Засуджені за злочини проти основ національної безпеки України постійно перебувають у фокусі як громади, так і медіа. Робота з цією категорією потребує особливих інновативних методик, які саме зараз напрацьовуються пробаціонерами, партнерами та волонтерами пробації. Це унікальний досвід, яким українські пробаціонери можуть в майбутньому поділитись з міжнародними колегами. 

Кожен може зробити свій внесок в безпеку нашої країни та протидіяти впливу рф на українців, працюючи з людьми, які загубились у павутинні російської пропаганди. Якщо Ви маєте в собі сили, знання та бажання змінювати людські долі — Ви можете стати волонтером пробації, допомагаючи засудженим.

 

Центр пробації вдячний Українській волонтерській службі за допомогу в організації і проведенні заходу.