Робити все, заради перемогиРобити все, заради перемоги
Івано-Франківська область є одним із найбільш густонаселених регіонів України. За адміністративно-територіальним поділом тут налічується 6 районів, 15 міст, 24 селища; створені 62 територіальні громади. Особливістю регіону є велика кількість гірських населених пунктів– 239 з 714 гірських по країні. Окрім незабутніх краєвидів та відомих курортів ці території примітні значними відстанями між населеними пунктами, часто з недостатньо розвинутим транспортним сполученням, що значно ускладнює роботу пробаціонерів це вимагає ефективної комунікації та співпраці із керівниками місцевих громад.
Пробація в області складаються із філії та 15 підрозділів.
Начальник філії Микола Дем’янчук з 1997 року працював на керівних посадах в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування області. У 2020 році він став керівником Івано-Франківського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області, а в січні 2023 року обійняв посаду начальника філії.
Одна з головних якостей керівника – ставити перед собою мету та досягати її. А для цього необхідно вміти згуртувати колектив та ефективно організовувати його роботу.
Микола Дем’янчук підкреслює, що всіма результатами діяльності пробації області філія завдячує виключно колективу підрозділів. Відрадним є той факт, що з числа колишніх атестованих працівників, кількість яких до розатестації складала половину працівників, майже усі повернулися до роботи в органах пробації. З тих, хто припинив службу в пробації – двоє одразу після звільнення вступили до лав Збройних сила України. Ще двоє діючих працівників були мобілізовані пізніше. Усі вони нині боронять суверенітет нашої Батьківщини. Протягом 2023 року колектив поповнився шістьма новими працівниками.
За останній рік уповноваженими органами з питань пробації та філією Івано-Франківської області в результаті злагодженої роботи із територіальними громадами Прикарпаття було акумульовано більше 360 тис. гривень субвенційних коштів на розвиток органів пробації. Ці кошти використані в повному обсязі задля належного та своєчасного виконання завдань органів пробації. Закуплено офісний папір, офісну техніку та деякі меблі, інші офісні розхідні матеріали. Разом із ефективною командою професіоналів ці ресурси дали змогу адмініструвати близько 2000 клієнтів пробації та провести із ними якісну соціально-виховну роботу.
Від початку повномасштабного вторгнення агресора на нашу землю Івано-Франківська філія Центру пробації надала робочі місця для всіх колег із постраждалих регіонів, які звертались із таким проханням. Завдяки спільним узгодженим діям із керівниками Центру пробації Івано-Франківській філії вдалось надати обладнані робочі місця 12 переміщеним працівникам. Також безпосередньо у складі колективу філії працює одна особа, яка має статус вимушено переміщеної особи із Харкова. Загалом вже доброю традицією керівника та працівників філії є системне донорство крові, а також персональна участь у волонтерських зборах та благочинних проєктах. Таким чином, до основних завдань пробації додано ще одне: робити все, що можливо заради перемоги України в цій жорстокій війні.